Kádr Břeclavi naznal oproti podzimní části hned několika změn. Už dopředu avizovali ukončení angažmá dva hráči základní sestavy Jakub Fiala a Petr Fojtík. „Oznámili nám to s předstihem, počítáme s tím už od konce listopadu. Kuba se stěhuje za prací do Švýcarska a s fotbalem končí, Petr přestupuje do Rakouska. Jejich posty pokryjeme našimi hráči, konkrétně Honzou Hlochem a Christopherem Hynkem,“ líčí své záměry Malár, který v pětačtyřiceti letech stále nastupuje v okresním přeboru za sloučený tým Hrušek a Prušánek.

Větší trable mu dělá odchod Jana Pluháčka do Startu Brno. „Stoperský post jako jediný nemáme zdvojený. Zkoušíme tam Filipa Kříže, ale potřebujeme přivést dalšího obránce,“ přiznává bývalý ligový fotbalista.

Ze Startu Brno naopak přichází do Břeclavi brankář Tadeáš Sova, který vytvoří dvojici s Davidem Fibingrem. Na dvoutýdenní zkoušce pak uspěl devatenáctiletý Richard Foltýn, jenž na podzim oblékal dres Znojma. „Byli jsme s ním spokojení. Už po prvním týdnu jsme si plácli,“ pochvaluje si příchod mladého záložníka Malár.

Ten ještě otestuje ruského hráče, který prošel mládežnickými kategoriemi v Lokomotivu Moskva. „Ještě toho o něm moc nevíme. Teprve se k nám připojí,“ dodává kouč pátého celku Moravskoslezské divize D.

Nejistý je zatím příchod Jana Hromka z Ratíškovic, který s Břeclaví trénoval. „S Honzou jsme počítali, ale momentálně řeší problémy s kolenem. Počkáme na výsledky vyšetření,“ říká kouč na adresu jedenadvacetiletého fotbalisty, jenž strávil podzim v sousedním Lanžhotě.

Hromkova situace se mění už poněkolikáté za krátké časové období. Nejprve všechno nasvědčovalo tomu, že se hostování v Lanžhotě promění v trvalý přestup. „Vedení klubu se s Ratíškovicemi nakonec nedomluvilo na přestupové částce. Hostování mi skončilo, proto v Lanžhotě nepokračuji,“ objasňuje situaci Hromek.

Nový zájemce o služby talentovaného fotbalisty na sebe nenechal dlouho čekat. „Zavolal mi trenér Malár, jestli chci hrát za Břeclav. Měl jsem na výběr hrát v Ratíškovicích krajský přebor nebo divizi v Břeclavi. Pořád mám vysoké ambice, proto vyšší soutěž je pro mě prioritou,“ vysvětluje své rozhodnutí záložník.

Do hry však zasáhlo zranění, které může celou situaci zkomplikovat. „Čeká mě magnetická rezonance, která rozhodne. Doktoři si myslí, že se jedná o prasklý meniskus. Pokud by mě koleno vyřadilo na delší dobu, nevím jak se k tomu Břeclav postaví. Původně jsme se domluvili na hostování s případnou opcí. Jsem optimista, proto věřím, že se na tom nic nezmění,“ přeje si Hromek, jenž prošel Hodonínem či Slováckem.