Celek od slovenských hranic byl po sezoně v divizi E přiřazen zpět do „déčka,“ kde hrají převážně celky z jihu Moravy. „Vítkovice se měly přihlásit do třetí ligy, ale místo toho se nahlásily do divize. Jelikož polohou spadají do divize F, bylo z ní Valašské Meziříčí přeřazené do našeho éčka. Ortel svaz vyřkl nad námi, jelikož sídlíme nejblíž skupině D,“ líčil administrativní domino hodonínský kouč Pavol Švantner.

Cestu za postupem ze čtvrté nejvyšší soutěže tak nyní jeho svěřencům ztíží řada ambiciózních celků. „Nadšený z toho nejsem. Čekají nás derby s Břeclaví a Lanžhotem. Pak je tu Zbrojovka, kterou řadím k hlavním favoritům. Dělal jsem asistenta u juniorky v Budějovicích a vím, jak se dá pomoci hráči z áčka. Musíme to respektovat, divize jsou vyrovnané a všude jsou lepší i průměrnější týmy. Ambice jsme měli postupové, po přeřazení se o postup zkusíme poprat,“ uvedl kouč.

V prvním utkání sezony se Hodonín příští neděli potká právě s Lanžhotem. „Je to třpytivý tým. Má kvalitní kádr a ambice, čeká na nás velký oříšek. Příprava jde u nás podle plánů, zápasy jsme si naplánovali s třetiligovými a druholigovými soupeři, abychom kluky viděli v těžkých utkáních. Soutěž bude náročná, chtěli jsme zkusit i mladé hráče, jak se projeví. A byla to dobrá zkouška,“ doplnil Švantner.

Respekt k soupeři mají také rivalové z Lanžhota. „Hodonín je největší aspirant na postup spolu se Zbrojovkou B. Spíš se chceme ubírat nastolenou cestou, tedy posouvat hráče do vyšších soutěží, jako se to povedlo v případě Petera Šenka. Kdyby se nezranil Timotej Královič, možná také podepsal smlouvu v Líšni,“ sdělil tamní lodivod Jozef Dojčan.

Ten v kádru už přivítal řadu nováčku. „V přípravě jsme zkoušeli různé hráče i systémy. Máme dvě až tři taktické varianty podle typu soupeře. Kádr už máme téměř uzavřený. Přivedli jsme třeba Romana Sáblera z Rakouska. Dotahujeme příchod odchovance Senice Erika Otrísala a vrátil se nám také Rado Ciprys,“ vyjmenoval Dojčan některé příchody krajanů ze Slovenska.

JAROSLAV GALBA