Na soutěžní premiéru na lavičce Lanžhota si tak počká minimálně do léta. „Podobnou situaci zažívám poprvé. Je to novinka, se kterou se musíme všichni vypořádat. Celá situace je zvláštní a zdlouhavá. Táhne se to a nikdo neví, kdy se něco změní,“ krčí rameny Dojčan, který před příchodem do Lanžhota vedl slovenskou Petržalku.

Hráči zahájili zimní přípravu v polovině ledna. V posledních týdnech po vyhlášení nouzového stavu trénovali individuálně. „Až do zrušení soutěží jsme počítali s variantou, že se divize rozběhne, takže hráči intenzivně trénovali. Když se rozhodlo o zrušení, trošku jsme jim ulevili, ale stále se připravují individuálně,“ přibližuje Dojčan, který v minulosti coby hráč navlékal dres Nitry, Interu Bratislava nebo Rimavské Soboty.

Po uvolnění stávajících opatření plánuje okamžitý návrat ke společnému tréninku. „Jakmile se režim uvolní, nastoupíme do plného tréninku před novou sezonou. Pro Lanžhot je v tomto směru důležité otevření hranic, protože spousta hráčů je ze Slovenska,“ vysvětluje bývalý stratég Senice či Skalice.

Žije na Slovensku a do Lanžhota dojíždí. „Žiju asi třicet kilometrů od Lanžhota, do České republiky se momentálně nedostanu. Já ani hráči v současné chvíli nemůžeme vykonávat svoji práci,“ připomíná.

Věří, že jeho svěřenci nastoupí ke společnému tréninku dobře připravení. „O to strach nemám. V týmu jsou inteligentní a svědomití kluci, kteří nic nepodcení,“ říká s jistotou.

A jakou přípravu plánuje po několikaměsíčním herním výpadku? „Nedělám rozdíly v tom, jestli jde o přípravu, nebo soutěžní období. Po tak dlouhé době určitě hned nezačneme běhat nějaké dvanáctiminutovky, ale půjdeme postupně. Věřím, že už brzy budeme zase společně dělat, co nás baví a těší,“ dodává zkušený kouč.