Na soutěžní premiéru na lavičce Lanžhota si tak počká minimálně do léta. „Podobnou situaci zažívám poprvé. Je to novinka, se kterou se musíme všichni vypořádat. Celá situace je zvláštní a zdlouhavá. Táhne se to a nikdo neví, kdy se něco změní,“ krčí rameny Dojčan, který před příchodem do Lanžhota vedl slovenskou Petržalku.

Hráči zahájili zimní přípravu v polovině ledna. V posledních týdnech po vyhlášení nouzového stavu trénovali individuálně. „Až do zrušení soutěží jsme počítali s variantou, že se divize rozběhne, takže hráči intenzivně trénovali. Když se rozhodlo o zrušení, trošku jsme jim ulevili, ale stále se připravují individuálně,“ přibližuje Dojčan, který v minulosti coby hráč navlékal dres Nitry, Interu Bratislava nebo Rimavské Soboty.

Břeclavský brankář David Fibingr si v lednu přetrhl meniskus, ale o fotbalové jaro přišli nakonec i jeho spoluhráči.
Měl jsem trochu štěstí v neštěstí, tvrdí brankář MSK Fibingr

Po uvolnění stávajících opatření plánuje okamžitý návrat ke společnému tréninku. „Jakmile se režim uvolní, nastoupíme do plného tréninku před novou sezonou. Pro Lanžhot je v tomto směru důležité otevření hranic, protože spousta hráčů je ze Slovenska,“ vysvětluje bývalý stratég Senice či Skalice.

Žije na Slovensku a do Lanžhota dojíždí. „Žiju asi třicet kilometrů od Lanžhota, do České republiky se momentálně nedostanu. Já ani hráči v současné chvíli nemůžeme vykonávat svoji práci,“ připomíná.

Fotbalisté Zbrojovky se po pauze seznamovali s míčem.
Fotbalisté Zbrojovky se přezouvali na střídačce, hlídali si rozestupy

Věří, že jeho svěřenci nastoupí ke společnému tréninku dobře připravení. „O to strach nemám. V týmu jsou inteligentní a svědomití kluci, kteří nic nepodcení,“ říká s jistotou.

A jakou přípravu plánuje po několikaměsíčním herním výpadku? „Nedělám rozdíly v tom, jestli jde o přípravu, nebo soutěžní období. Po tak dlouhé době určitě hned nezačneme běhat nějaké dvanáctiminutovky, ale půjdeme postupně. Věřím, že už brzy budeme zase společně dělat, co nás baví a těší,“ dodává zkušený kouč.

Fotbalový trenér Milan Valachovič.
Fotbalisté Líšně zpět na hřišti. Chyběla jim česká kabina, trenér Valachovič