Na hřišti v Kosticích ale dlouho nebylo znát, že proti sobě nastoupili divizní a druholigový celek. Lanžhot měl dokonce místy navrch. „V prvním poločase jsme dobře bránili, Slovan jsme pustili snad do jediné šance. Naopak my jsme jich měli několik, hlavně naše rohové kopy byly nebezpečné. S výkonem jsem spokojený, chyběl tomu bohužel alespoň jeden vstřelený gól,“ uvedl po utkání lanžhotský kouč Milan Valachovič.

Slovan prakticky rozhodl hned v úvodu druhé půle, kdy skóroval dvakrát během dvou minut. Simandl sice ještě dokázal snížit, ale poslední slovo patřilo opět hostům, kteří upravili skóre na 1:3. „I přes porážku můžu tým pochválit. Z různých důvodů nám chybělo pět hráčů základní sestavy, takže jsem měl trochu obavy. Kluci to ale zvládli,“ pochvaloval si Valachovič.

Stejně tak ho těší, že se po nováčkovské sezoně v divizi podařilo udržet všechny důležité hráče. „Zůstala kompletní základní sestava. Odešli jen hráči, kteří moc nenastupovali. Trochu mě mrzí odchod Tomáše Bartala, který na jaře nedostával tolik prostoru, ale byl to hráč, s nímž se dalo pracovat. Posilami jsou naopak záložník Královič ze Senice a stoper Bárta z Velké Bíteše. Zkoušíme také tři mladé kluky z Prievidze a sedmnáctiletého dorostence Navrátila z Mikulova,“ prozradil novinky z klubu Valachovič.