Naposledy Sokol prokázat schopnosti nejen v defenzivě, ale i v útoku, když Starou Říši přehrál na domácím hřišti 4:0. V tabulce patří Lanžhotu dvě kola před zimní přestávkou třetí pozice devět bodů za druhým Hodonínem. „Pro mě ztráta s Hodonínem trochu kalí celou podzimní část sezony. Prohráli jsme smolně, herně jsme horší nebyli. Mohli jsme se na Brno i Hodonín dotáhnout, takto jsou oba týmy odskočené. Přitom se hodláme o postup taky porvat,“ pravil trenér mužstva Jaroslav Hílek.

Lanžhot se po nesmělém úvodu zařadil mezi nejen defenzivní premianty soutěže. Z jedenácti duelů inkasoval pouze osm gólů, lépe je na tom jen Hodonín, který dostal o jednu branku méně. „Přitom chceme hrát kombinační a zejména ofenzivní fotbal, hlavní důraz máme na útok. Nejsme ale naivní a víme, že dobrá defenziva je alfa a omega. Máme v obraně na tuto soutěž nadstandardní hráče, což prokazují,“ uvedl lanžhotský lodivod. Svůj díl na výborných defenzivních statistikách mužstva má brankář Jakub Klimeš, i když obvykle mnoho zákroků předvést nemusí. „Za zápas na něj míří třeba jedna vážná šance, ale Kuba ji zpacifikuje,“ ocenil Hílek.

Fotbalisté Břeclavi jsou příjemným překvapením letošní divizní sezony.
Ze dna vzhůru. Břeclav si znovu buduje respekt, fanoušci ale stále chybí

V Lanžhotě je tak dávno zapomenutý nepovedený vstup do sezony, kdy Sokol prohrál oba úvodní dva duely. Nahoru se vyšplhal i díky příchodu šikovného Slováka Jakuba Kosorina, jenž si v minulosti zahrál slovenskou nejvyšší soutěž za rodnou Senici. „Kádr se v létě dost obměnil, takže trvalo, než se sehrajeme. Navíc přišel Kuba a doléčil se kapitán Peťa Mikúšek, což nám taky dost pomohlo,“ pojmenoval příčiny vzestupu Hílek.

V podzimní části sezony už jeho svěřence čekají jen dva duely na hřištích soupeřů. V sobotu dopoledne se představí v Bystřici nad Pernštejnem a o týden později ve Žďáru nad Sázavou. „Je škoda, že už podzimní sezona končí. Konečně jsme kompletní. V posledních týdnech nás trápila zranění,“ doplnil Hílek.