Naposledy Sokol prokázat schopnosti nejen v defenzivě, ale i v útoku, když Starou Říši přehrál na domácím hřišti 4:0. V tabulce patří Lanžhotu dvě kola před zimní přestávkou třetí pozice devět bodů za druhým Hodonínem. „Pro mě ztráta s Hodonínem trochu kalí celou podzimní část sezony. Prohráli jsme smolně, herně jsme horší nebyli. Mohli jsme se na Brno i Hodonín dotáhnout, takto jsou oba týmy odskočené. Přitom se hodláme o postup taky porvat,“ pravil trenér mužstva Jaroslav Hílek.

Lanžhot se po nesmělém úvodu zařadil mezi nejen defenzivní premianty soutěže. Z jedenácti duelů inkasoval pouze osm gólů, lépe je na tom jen Hodonín, který dostal o jednu branku méně. „Přitom chceme hrát kombinační a zejména ofenzivní fotbal, hlavní důraz máme na útok. Nejsme ale naivní a víme, že dobrá defenziva je alfa a omega. Máme v obraně na tuto soutěž nadstandardní hráče, což prokazují,“ uvedl lanžhotský lodivod. Svůj díl na výborných defenzivních statistikách mužstva má brankář Jakub Klimeš, i když obvykle mnoho zákroků předvést nemusí. „Za zápas na něj míří třeba jedna vážná šance, ale Kuba ji zpacifikuje,“ ocenil Hílek.

V Lanžhotě je tak dávno zapomenutý nepovedený vstup do sezony, kdy Sokol prohrál oba úvodní dva duely. Nahoru se vyšplhal i díky příchodu šikovného Slováka Jakuba Kosorina, jenž si v minulosti zahrál slovenskou nejvyšší soutěž za rodnou Senici. „Kádr se v létě dost obměnil, takže trvalo, než se sehrajeme. Navíc přišel Kuba a doléčil se kapitán Peťa Mikúšek, což nám taky dost pomohlo,“ pojmenoval příčiny vzestupu Hílek.

V podzimní části sezony už jeho svěřence čekají jen dva duely na hřištích soupeřů. V sobotu dopoledne se představí v Bystřici nad Pernštejnem a o týden později ve Žďáru nad Sázavou. „Je škoda, že už podzimní sezona končí. Konečně jsme kompletní. V posledních týdnech nás trápila zranění,“ doplnil Hílek.