Po rychlých brankách ofenzivních opor Dovhanyuka s Královičem a Bartošově pokutovém kopu byl už v 33. minutě stav 0:3. „Do zápasu jsme šli s tím, že jsme minulý záas s Tasovicemi pokazili, a máme tak co napravovat. Tentokrát byli hráči plně koncentrovaní, což se na jejich hře projevilo. Rozhodli už v prvním poločase a vyhráli naprosto zaslouženě,“ pochvaloval si trenér Milan Valachovič, který vidí příčinu předchozí prohry s Tasovicemi v psychice hráčů, kteří úplně nezvládli humbuk okolo pohárového duelu s Baníkem Ostrava. „Náš problém nebyl v kondici, ale v hlavách. Po zápase s Baníkem nás všichni opěvovali, náš dobrý výkon viděla v televizi celá republika, hodně se o tom zápase psalo v novinách. Kluci nejsou na takovou publicitu zvyklí, možná si pak mysleli, že to v dalších zápasech půjde samo. Já jsem to tak trochu očekával a upozorňoval jsem tým, že jsou pro nás důležité hlavně mistrovské zápasy v divizi. Samozřejmě ale chápu, že to byl pro celé mužstvo velký zážitek. A také pro naše fanoušky, kterých přišlo 3200 a po zápase byli nadšení z toho, že jsme dokázali odehrát s favoritem tak dobré utkání,“ připomenul Valachovič prohru 1:3 po velmi statečném výkonu.

Před sezonou byl lanžhotský trenér jedním z těch, kteří hodně kritizovali rozšíření divize na tři moravské skupiny. „A pořád si za tím stojím. Je to nesmysl, rozmělnila se kvalita a ještě máme při čtrnácti týmech v soutěži méně zápasů. My jsme si to alespoň vykompenzovali v pohárech,“ poznamenal zkušený kouč, který ani po skvělém startu sezony nemluví nahlas o případném postupu. „Naše cíle neměníme, chceme hrát hlavně pěkný fotbal pro diváky. Myslím, že největšími adepty na postup jsou béčka Jihlavy a Zbrojovky,“ označil hlavní favority soutěže.

Zkušená stolní tenistka Renáta Štrbíková.
Suverénní začátek. Reprezentantka Štrbíková odjela z Břeclavi bez bodu

V dalším kole hostí aktuálně druhý Lanžhot jedenáctý Humpolec v neděli nezvykle dopoledne už od 10.30 hodin. „Máme u nás hody, a to je vždy velká sláva. Věřím, že jako tradičně přijde hodně lidí i na náš zápas. Snad je našich pět gólů ve Žďáru dostatečně navnadilo,“ doufá Valachovič.

Žďár nad Sázavou - Lanžhot 0:5

Poločas: 0:3. Branky: 21. Dovhanyuk, 25. Bartoš (pen.), 33. Královič, 63. Dovhanyuk, 79. Šenk. Rozhodčí: Šimoník – Hanák, Vařacha. Diváci: 95.

Sestava Lanžhota: Klimeš – Šenk, Mikúšek, Bárta, Bakus (69. Lenhard), Hílek (86. Svitok), Krejčíř, Bartoš, Kleiber, Královič, Dovhanyuk (82. Lapin).