Takhle nějak to mělo vypadat už před týdnem proti Humpolci. Hráči Sokola měli opět podobnou převahu, jenže tentokrát byli v duelu s Velkou Bítěší zodpovědnější v obraně a především efektivnější při zakončení. „Sehráli jsme v podstatě dva dva stejné zápasy, jen s jiným výsledkem. V obou jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a měli podstatně víc šancí. Před týdnem jsme to výsledkově nezvládli, a tak jsme to v týdnu hodně probírali. V klíčových momentech zápasu proti Humpolci neměli kluci srovnané hlavy a byli trochu lehkovážní. Teď se z toho poučili a zvládli to o poznání lépe. Bylo znát, že k zápasu nastoupili více koncentrovaní,“ uvedl domácí trenér Milan Valachovič.

Lanžhot - Velká Bíteš 4:0
Poločas: 2:0. Branky: 4. Kleiber, 23. Šenk, 63. Dovhanyuk, 89. Lapin. ŽK: Merdita (V. B.). Rozhodčí: Bebenek – Kulička, Kaloč. Diváci: 385.

Lanžhotu hodně pomohl vydařený začátek utkání. Už ve 4. minutě se totiž trefil Kleiber a poměrně brzy přidal druhou branku Šenk. Po poločase pak přidali další přesné zásahy Dovhanyuk s Lapinem, takže se v duelu dvou sousedů v tabulce nakonec zrodila překvapivě jednoznačná výhra 4:0.

Maximalista Valachovič však přesto nebyl stoprocentně spokojen. „Zase jsme tam měli hodně vyložených šancí, které jsme neproměnili. Třeba Dovhanyuk trefil hlavou asi z metru břevno. Dokážeme soupeře přehrát, ale musíme být efektivnější při zakončení. To by nás v dalších zápasech mohlo mrzet,“ poznamenal kouč lanžhotských fotbalistů.

Ti drží v tabulce Divize D nadále šestou pozici, což je na nováčka soutěže výborný počin. V příštím kole se Sokol předtsvaí v sobotu od 15.30 hodin na hřišti aktuálně druhých Rosic.