MSK poslal do vedení už v sedmé minutě Robert Knotek, vítěznou pojistku pak přidal po hodině hry Matěj Kristoň. „Musím klukům poděkovat za bojovný výkon, každý hráč zápas odmakal,“ těšilo zkušeného stratéga.

Ten litoval pouze dalších neproměněných šancí. „Kdybychom dali do osmdesáté minuty ze třech brejků góly, mohlo být rozhodnuto dřív,“ podotkl Víšek.

Domácí defenziva tak v závěru čelila tlaku Ždírce. „Soupeř chtěl dát gól, hodně se cpal do naší šestnáctky. Klidně to mohlo skončil 2:2,“ netajil lodivod.

Starší dorostenci MSK Břeclav (v bílém) porazili 3:1 Velké Meziříčí.
FOTO: Starší dorostenci MSK uspěli. V záchranářské bitvě porazili Velké Meziříčí

Podle jeho slov nebylo jednoduché připravit hráče na dohrávku po skončení sezony. „Řekl jsem, že podzimní část končíme až v pětadevadesáté minutě zápasu se Ždírcem. Na druhou stranu je pravda, že namotivovat kluky, bylo trošku těžší,“ přiznal Víšek.

Od jeho říjnového nástupu na lavičku získala Břeclav hned deset bodů ze šesti zápasů. K maximální spokojenosti Víškovi schází ještě bodový zisk z duelu s Velkým Meziříčím. „Chtěli jsme bodovat i minulý týden. S Velkým Meziříčím jsme mohli minimálně remizovat, bohužel jsme 0:1 prohráli. I proto jsme chtěli zápas se Ždírcem vítězně zvládnout, abychom se přes zimní přestávku trošku nadechli,“ uvedl.

Sportovní ředitel Slovanu Bratislava Rostislav Dočekal (vlevo) s trenérem Vladimírem Růžičkou.
Dočekal angažoval Čechmánka do Hodonína, nyní s Růžičkou zvedají Slovan

Přestože se jeho celek vyšplhal ze sestupových vod na jedenáctou pozici s náskokem osmi bodů na poslední Starou Říši, Víšek klidný rozhodně není. „Jaro bude strašně náročné, protože tabulka je vyrovnaná,“ zdůraznil.

Břeclavští fotbalisté budou pokračovat v tréninkovém cyklu až do konce listopadu. „Volno máme až od prosince, začátek zimní přípravy máme naplánovaný na druhý týden v lednu,“ dodal Víšek.

MSK Břeclav – Tatran Ždírec nad Doubravou 2:0 (1:0)
Branky: 7. Knotek, 60. Kristoň.
Rozhodčí: Slováček – Mrázek, Vychodil.
ŽK: Grábl, Souchop – J. Novotný, P. Novotný.
Diváci: 87.
MSK Břeclav: Fibingr – Malacka (46. Kristoň), Herman, Kovařík, Hynek (82. Tesař), Knotek (88. Borýsek), Skočovský (70. Souchop), Fiala, Vocílka, Grábl, Trčka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...