Nový impuls měl být návrat na lavičku bývalého prvoligového záložníka Vladimíra Malára, který na podzim přenechal místo Víškovi. „Pan předseda Hrabal mi nabídl spolupráci s Laďou, se kterým mám nadstandardní vztah. Uvítal jsem to,“ přiznal trenér.

Malár se tak vrací do známého prostředí, tentokrát však v roli asistenta. „Vzájemně si nasloucháme, je tam s námi i Roman Konečný. Víc hlav víc ví. Snažíme si z toho vzít vždycky to nejlepší,“ prozradil Víšek.

Břeclavi však nevyšel úvod duelu osmadvacátého kola a po brankách Tomáše Bílka a Václava Hochmana už ve třinácté minutě prohrávala o dva góly. „Celý zápas rozhodly dvě individuální chyby,“ mrzelo šéfa břeclavské lavičky.

Přestože domácím vykřesal jiskru naděje střídající Matěj Kristoň, na jeho branku ze sedmasedmdesáté minuty už nikdo nenavázal. „Soupeř třikrát vystřelí a dá dva góly, my do toho boucháme horem spodem a prostě to tam nepadá,“ povzdechl si Víšek.

Situace na chvostu tabulky je tak extrémně napínavá. Předposlední patnáctý Pelhřimov má čtyřiadvacet bodů, čtrnáctá Břeclav jich nasbírala pětadvacet, třinácté Speřice mají sedmadvacet bodů a dvanácté Tasovice osmadvacet. „Už před měsícem jsem říkal, že to bude zajímavé do posledního kola,“ připomněl bývalý ligový stoper svou předpověď.

Až podle počtu sestupujících z Moravskoslezské fotbalové ligy se uvidí, zda z divize sestoupí dva, nebo tři týmy. „Musíme mít silné nervy, nic jiného nám nezbývá. Kluci se o to samozřejmě poperou, o to strach nemám. Myslím, že v hlavách jsou dobře nastavení,“ neskrýval Víšek.

Ten si přeje vyhrát jakýmkoliv způsobem. „Stačí vyhrát 1:0 nějakým ušmudlaným gólem, pak se k nám možná otočí ta štěstěna,“ nadhodil.

Břeclav čeká v následujícím kole v sobotu od čtyř hodin odpoledne derby na hřišti Lanžhota, ročník pak uzavře ve Velkém Meziříčí.

Jak v klubu vnímají fakt, že drží v rukou osudy několika celků v krajských soutěžích. Kvůli případnému sestupu Břeclavi do krajského přeboru by padalo z krajských soutěží víc mužstev, než je v plánu. „Četl jsem o tom jeden článek a už snad další ani nebudu, byl bych z toho ještě nervóznější. Pavel Nedvěd říká: nikdy nečíst noviny,“ usmál se Víšek.

Klubům z krajských soutěží vzkazuje: „Je to složité, ale věřte, že děláme max, abychom divizi zachránili.“

MSK Břeclav – SK Líšeň B 1:2 (0:2)
Branky: 77. Kristoň - 1. Bílek, 13. Hochman.
Rozhodčí: Korch – Prokůpek, Haminger.
ŽK: Knotek, Mikáč, Fiala, Malár (asist. trenéra) – Rudyk, Dostálek, Toczyski, Hanuš, Daněk, Ferlay, Vytopil (vedoucí).
Diváci: 100.
MSK Břeclav: Fibingr – Herman (68. Mustafa), Hloch, Kovařík, Knotek, Hynek (68. Ryšavý), Mikáč, Fiala, Vocílka (68. Macháček), Grábl, Skočovský (61. Kristoň).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...