Břeclav se ve výsledkové krizi potácí od začátku ročníku, ke trenérské rošádě došlo po devátém kole. „Vladimír požádal vedení klubu o uvolnění z funkce. Nebylo to jen kvůli nedávným výsledkům, ale svou roli hrálo i vyčerpání a v uvozovkách i ztráta motivace. Vše bylo na jeho popud, my jsme jej nepropustili,“ upozorňuje Hrabal.

Ten navíc dodává, že se s Malárem o jeho možném konci na břeclavské lavičce bavili už v předchozích měsících. „Vladimír nám to avizoval už dříve. Má velice specifický přístup k hráčům a chce mít prostředí, které je oboustranně čisté. Vždy si zakládal na dobré komunikaci a v poslední dobře měl v několika případech pochybnosti, nicméně vždy jsme se nějak domluvili na tom, aby pokračoval,“ rekapituluje funkcionář.

S hledáním náhrady divizní celek neměl přílišné problémy, v kontaktu s Víškem už byl totiž delší dobu. „Oslovili jsme jej už před měsícem, aby Vláďovi dělal asistenta. Podařilo se mi ho k tomu přesvědčit a snažil se pomáhat, plusem bylo i to, že se už z dřívějška znali, protože jsou to oba bývalí prvoligoví hráči,“ podotýká Hrabal.

Novému kouči Víškovi tak nyní začíná náročná práce. Břeclav zatím v sezoně zvítězila v jediném utkání a je na patnácté příčce. „Situace pro něj není úplně jednoduchá, hráče jsme ale v letním období vybrali, protože víme, že mají svou kvalitu. To, že se nedaří, je sekundární věc, která může mít spoustu příčin. Spíš je otázka pro nového trenéra, jestli s kluky dokáže pracovat trochu jinak, možná už hráči byli i trochu vyčpělí, což vedlo k nezvládnutým závěrům, červeným kartám a penaltám,“ hodnotí klubový předseda.

Nový trenér MSK Břeclav Radomír Víšek (na snímku vlevo) se objevil na lavičce jihomoravského týmu po boku Vladimíra Malára (vpravo) už v sobotu v duelu proti Žďáru nad Sázavou (0:0).
Reakce na nezdary. MSK Břeclav má nového trenéra, Malára střídá jiný exligista

Podle něj však Víšek má nesporné trenérské kvality, aby jihomoravský klub opět navedl na vítěznou vlnu. „Radek pochází z Kyjova, kde jsem také dlouho byl, takže jsme spolu dřív fotbalově spolupracovali. Už jako hráč byl nesporný dříč, což je jeho přední kvalitou i v trenérské roli. Je na sebe velmi přísný, předpokládám, že to přenese i na mužstvo,“ vyhlíží Hrabal.

První zápas pod novým koučem odehraje Břeclav už v sobotu, kdy od čtvrt na jedenáct dopoledne přivítá Ždírec nad Doubravou. Obměněná by mohla být i základní sestava. „Vždy po trenérské rošádě nastane nový impuls, například někteří hráči, kteří nedostávali tolik prostoru, mohou udělat tlustou čáru za dosavadní částí sezony, protože všichni začínají na stejné linii. Změna kouče ale vše nevyřeší, musíme začít dávat góly a méně jich dostávat. Tam právě spoléháme na Jakuba Fialu, který se nám vrátil po zahraniční pracovní cestě a do defenzivy pro nás bude velkou posilou,“ dodává Hrabal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...