Právě ve vesnici s osmi sty obyvateli chystají v sobotu devadesátileté výročí fotbalu. Vrchol oslav je utkání místního A mužstva proti výběru Tomáše Hořavy a Davida Helíska. „David mě pozval do svého výběru, takže budu součást oslav. Oba pocházíme z Radějova, takže to bude nostalgické setkání,“ přiblížil zkušený forvard.

Přestože Helísek se Sasínem v uplynulé sezoně vyhráli s Hodonínem divizi a postupují do třetí ligy, v Radějově se nejčastěji skloňuje jméno úplně jiného fotbalisty. Za vítěze minulého ročníku III. třídy totiž nastupuje exligový záložník Tomáš Hořava. „Pro klub i veřejnost je jeho působení v Radějove prospěšné. Přilákal spoustu diváků a díky němu se o Radějovu mluví. Jeho manželka pochází z Radějova, takže se s Tomášem známe už přes deset let. Přeju si, abychom si jednou za Radějov spolu zahráli,“ prozradil Sasín.

Přání hodonínského útočníka se mohlo v příští sezoně stát realitou. „Trenér Dušan Helísek mě po postupu Radějova do okresního přeboru lanařil, ale vysvětlil jsem mu, že je ještě na návrat brzy. Pokud to ještě půjde, chci hrát vyšší soutěž. Na závěr kariéry se však návratu domů nebráním,“ vysvětlil.

Nejúspěšnější sezonu zažil Sasín v dresu Hlučína v Moravskoslezské fotbalové lize. „Byla tam skvělá parta a skončili jsme třetí. Dal jsem sice jedinou branku, ale týmový úspěch je cennější. Jen mě mrzí, že nevyšlo nějaké další angažmá. Šel jsem tam s tím, že se chci ukázat a posunout se třeba do druhé ligy. Blízko byla Karviná nebo Opava, ale neklaplo to,“ vrátil se Sasín k angažmá, kde jej vedl kouč Milan Valachovič.

Nadcházející dvě sezony tak strávil znovu ve třetí lize, tentokrát však v jiném dresu. „Byl jsem moc rád, že se mi ozvali z Hodonína. Těšil jsem se, že můžu hrát stejnou soutěž, ale doma. Trénoval nás František Komňacký a v první sezoně jsem dal osm branek. Druhá sezona už byla slabší a bohužel jsme spadli,“ pokrčil rameny útočník.

Hodonínu zůstal věrný i v nižší soutěži a v minulé sezoně mu pomohl třemi góly k postupu zpátky do třetí ligy. „Z mé strany se nejednalo o vydařenou sezonu. Chvíli jsem nastupoval, pak zase ne. Neměl jsem formu a kanonýr Martin Holek dával jeden gól za druhým, takže trenér neměl důvod nic měnit,“ netajil Sasín.

Za jaký klub bude nastupovat v další sezoně se ukáže až v letní přípravě. Konkurence v hodonínském kádru je velká, navíc vedení vítězného týmu divize D po postupu jedná se zvučnými posilami.