Asi málokterý fotbalový trenér by byl nespokojený poté, co jeho svěřenci nastříleli na soupeřově hřišti čtyři góly. Lanžhotský Milan Valachovič je jednou z výjimek.

Na dobře připraveném umělém trávníku měli hosté od začátku navrch. Už ve druhé minutě se trefil Ciprys a v dalším průběhu to občas vypadalo jako na střelnici. Jenže lanžhotští kanonýři ty správné terče ne a ne trefit. „Už v poločase to mohlo být klidně tak 5:0, za celý zápas jsme měli snad patnáct tutových šancí. Byli jsme ale lehkovážní v koncovce, to budeme ještě v týdnu určitě řešit,“ mluvil po utkání až překvapivě kriticky kouč Valachovič.

Jeho slovům se vymyká alespoň záložník Radoslav Ciprys, který si připsal v posledních dvou kolech čtyři gólové trefy. „Rado nás stejně jako proti Břeclavi podržel. Ostatní se ale střelecky trápí. Je až něuvěřitelné, co dokážeme zahodit. Z brankové čáry trefujeme protihráče a podobně. Navíc jsem nepochopil, proč jsme domácím darovali dvě branky. Za celý zápas to byly snad jediné jejich střely na branku,“ pokračoval rozčílený Valachovič.

S celým podzimem však může být trenér divizního nováčka spokojený. Po čtrnácti kolech mu patří sedmá příčka tabulky. V posledním podzimním zápase hostí Lanžhot v sobotu od 14 hodin Strání.

Slovan Havlíčkův Brod – Sokol Lanžhot 2:4
Poločas: 0:1. Branky: 75. Cakl, 90+3. Veselský – 2. a 70. Ciprys, 82. Bartoš, 90+1. Vrábel. Rozhodčí: Müller – Rosický, Líkař. ŽK: Vrzal, Polívka, Kubát (všichni Havlíčkův Brod). Diváci: 90.
Sestava Sokola Lanžhot: R. Bartal – Mikúšek, Tóth, Dobšíček – Šenk, Hílek, Krejčíř, Ciprys (84. Weiss) – Bartoš (82. Šefčovič), T. Bartal (46. Vrábel), Čambal. Trenér Milan Valachovič.