Jedenadvacetiletému rodákovi ze Vnorov musel dokonce přizpůsobit organizaci hry. „Museli jsme najít způsob hry, abychom využili naše nejlepší hráče. Byla by obrovská škoda, kdyby nehrál. V zimní přípravě jsme jej zkoušeli na kraji, na desítce, ale nakonec mu to nejvíc sedí ve dvojici s Vaďurou. Oba jsou obrovsky kreativní hráči,“ podotkl bývalý kouč prvoligového Zlína, Karviné či Baníku Ostrava.

Absolon, jenž prošel mládeží Slovácka, odehrál za Bzenec na jaře patnáct zápasů, v nichž se osmkrát prosadil. Podle Páníka stojí za velkým progresem pracovitost nadějného fotbalisty. „Pochopil svoji roli v našem způsobu hry, navíc má účast na každém tréninku. Využívá svého somatotypu postavy, těží z něj pak celé mužstvo,“ tvrdil.

Může být Bzenec pro šikovného záložníka odrazový můstek do angažmá ve vyšší soutěži? „Nechci na tyto otázky odpovídat. Jsem rád, že takové hráče mám. Je to úděl mužstev, že hráče ukážou, ti pak jdou dál. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží a zda bude pokračovat v takových výkonech,“ nechtěl Páník předbíhat.

Nikola Absolon po utkání proti Strání

Nikola Absolon hodnotí duel se Stráním. | Video: Kryštof Neduchal

Zkušený stratég Deníku prozradil, že bude s největší pravděpodobností pokračovat v celku z Hodonínska i v další sezoně. „Už víme, že je naše spolupráce úspěšně. Mě to ve Bzenci baví, tým mi způsobem hry i přístupem vyhovuje, v realizáku jsou bezvadní kluci. Nepomýšlím o tom, že bych šel někam jinam,“ dodal.


Načítám tabulku ...
Promo Kanonýr Deníku