Ani mimořádný počin však Lanžhotu nezajistil po podzimu postupovou první příčku, která je pro partu Jaroslava Hílka hlavní cíl. „Není to jen o nás, v soutěži je šestnáct mužstev. Tuto sezonu vystřelilo béčko Zbrojovky, se kterým jsme až tak moc nepočítali, ale musíme se s tím popasovat. Zaostáváme o pět bodů, uvidíme, co přinese druhá půlka sezony. Určitě ho chceme co nejvíc potrápit a dohnat,“ nastínil osmadvacetiletý fotbalista plán pro jarní část.

Sokol chce napravit i reputaci z minulého ročníku. V něm přišel o třetí příčku, z níž mimořádně postoupily o patro výš Bohunice, až v nastavení posledního duelu jarní části s Tasovicemi. „O postup jsme přišli v posledních sekundách sezony, kdy jsme dostali velmi jednoduchý gól po centru z autu. Mrzelo nás to, ale jen chvíli. I takové věci se ve fotbale stávají,“ odlehčil Balážik černou kaňku na závěru minulé sezony.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Ždírec 3:1.
FOTO: Neskutečná série. Lanžhot výhrou nad Ždírcem udržel roční neporazitelnost

Podle odchovance senického fotbalu je nyní mužstvo oproti předchozí sezoně zkušenější. „Minulou zimu se kádr trochu omladil, což nám vlilo novou dravou krev. Všechno si to hezky sedlo spolu s jádrem týmu, které je pohromadě delší dobu. Odráží se to i na výsledcích,“ podotkl.

Jedinou soutěžní porážku v roce 2023 kousal Lanžhot v MOL Cupu, když na konci srpna podlehl 0:1 prvoligovému Zlínu. „I když se na začátku sezony Zlínu příliš nedařilo, stále je to ligové mužstvo. Konfrontace s takovým soupeřem si moc vážíme, navíc jsme inkasovali až posledních minutách. Trenéři i diváci na nás byli po zápase hrdí,“ netajil Balážik.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) ve druhém kole MOL Cupu podlehli 0:1 Zlínu.
PODÍVEJTE SE: Chyběl kousek. Odvážný Lanžhot před skvělou kulisou trápil Zlín

Pro odvetnou část má mužstvo z Břeclavska jasný cíl. „Už před sezonou byl pro nás na prvním místě postup a nic se na tom nemění. Žádné jiné přání nemám,“ tvrdil fotbalista, který na jih Moravy dojíždí ze slovenských Dubovců.

Přestože je Balážik s pěti vstřelenými brankami po devítigólovém Eriku Buracovi druhý nejlepší střelec Lanžhota, tabulku kanonýrů nesleduje. „Vyhlášený střelec rozhodně nejsem. Když dám za sezonu pět šest gólů, to už je na mě dost,“ smál se.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) podlehli 0:1 Znojmu.
VIDEO: Hodonín trefil břevno a tyčku. Body odváží Znojmo, Sawalhu čeká operace

Energii na zimní přípravu bude ve volných měsících čerpat s rodinou. „Volno si pořádně užijeme, protože v sezoně trávím spoustu času v práci, na trénincích a zápasech. Máme jedenapůlročního syna, konečně na něj budu mít víc času,“ dodal Balážik.


Načítám tabulku ...