Úvodní minuty potvrdili, že domácí MSK je v utkání favorit. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme vysoko napadali. Dostali jsme se do pěti vyložených šancí, ale neproměnili jsme je. Úvodních třicet minut určitě sneslo přísné měřítko, pak se aktivita mírně vytrácela,“ ohlédl se za vstupem do zápasu břeclavský trenér Vladimír Malár.

Jeho protějšek měl pro slabší začátek zápasu ze strany jeho svěřenců vysvětlení. „Dlouho jsme si zvykali na břeclavskou umělku, která už je trošku starší. Navíc jsme hráli první půlku proti větru, proto nás Břeclav tlačila,“ uvedl.

Přípravné utkání:
MSK FOSFA Břeclav – FC Svratka Brno 2:2 (1:0)
Branky: Hloch, Skočovský – Svensson, Janík.

Jedinou branku první půle vstřelil domácí kapitán Jan Hloch. „Paradoxně jsme vstřelili úvodní branku po zhoršení výkonu. Ve zbytku první půle už jsme nebyli tak dominantní, jak v úvodu utkání,“ přiznal Malár.

Ten dal ve druhém poločase prostor hráčům z lavičky, ke zlepšení výkonu tento tah však nevedl. „Do druhé půlky naskočilo pět střídajících hráčů a kvalita naší hry upadla. Po naší chybě jsme hned v první minutě dostali gól. Nedostali jsme se zpátky do tempa,“ mrzelo zkušeného lodivoda.

David Michna v minulé sezoně slavil s Hodonínem postup do MSFL.
Fotbalisté Krumvíře odstartovali zimní přípravu s posilou z divize

Na vyrovnávající trefu hostujícího Filipa Svenssona ještě dokázali domácí zareagovat gólem Milana Skočovského, na druhý gól Svratky už Břeclavští neodpověděli. „Byl jsem příjemně překvapený, že druhý poločas se hrál v naší režii. Nastoupili jsme v oslabené sestavě, několik kluků bylo na lyžařském kurzu, proto nastoupili i dva starší dorostenci z ročníku 2005. Přesto se mi výkon svých svěřenců po změně stran líbil,“ chválil Kříž.

Po parádní brance brněnského Jana Janíka se hosté nadechovali k obratu, výsledek zápasu se však už neměnil. „Zasloužili jsme si vyrovnat. Po gólu na 2:2 jsem věřil, že utkání ještě otočíme, ale to se nepovedlo,“ uzavřel stratég Svratky.

Přípravu s brněnským celkem už neabsolvuje Ondřej Šedivý, který má namířeno do třetiligového Blanska. „Prozatím jsou domluvení na zkoušce, ale věřím, že to klapne. Přál bych mu, aby si vyzkoušel fotbal na vyšší úrovni,“ přál Kříž přestup ofenzivnímu záložníkovi.

Fotbalisté Hodonína (v červeném) porazili v přípravě Lanžhot 2:0.
VIDEO: Hodonín porazil Lanžhot. Třaskavé derby rozhodl Ukrajinec z litevské ligy

Na jeho odchod se realizační tým již připravuje. „Oslovil jsem hráče, které znám. Ještě to není dotažené, ale trénují s námi Jirka Broskva a Vadym Malishevskyy z brněnské Sparty a Tadeáš Cebák z Kuřimi,“ jmenoval trenér potenciální posily.

Jeho svěřenci nastoupí k dalšímu přípravnému duelu v sobotu od tří hodin odpoledne proti dalšímu diviznímu mužstvu ze Bzence. Břeclav se představí ve stejný den od deseti hodin dopoledne proti Pohořelicím na tamní umělé trávě.