Hladší vývoj utkání si jistě představoval zlínský trenér Pavel Vrba, kterého výkon Sokola překvapil. „Zápas byl vyrovnaný, možná v závěru domácím docházely síly, ale předvedli mimořádný výkon. Viděl jsem některé jejich divizní zápasy, ale určitě tam neodehráli takové utkání. Rozhodně to pro Lanžhot byl zápas podzimu,“ tvrdil bývalý reprezentační lodivod.

Celek z Břeclavska se favorita nezalekl a v úvodu utkání zahrozil agilním Erikem Buracem. Na druhé straně dělal domácí defenzivě problémy vysoký útočník Latyr Ndiaye, který však mířil nepřesně. „Dostali prostor hráči širšího kádru, ale výkon z naší strany nebyl dobrý. Rozdíl tří tříd bohužel nebyl vidět,“ mrzelo Vrbu.

Rodák z Ladné Jakub Černín hodnotí duel v Lanžhotě

Jakub Černín po utkání v Lanžhotě. | Video: Kryštof Neduchal

Ten poslal ve druhé půli i na hřiště i zkušené opory Cedidlu, Vukadinoviće či Slončíka, kteří hru oživili. Největší šanci zápasu ale měli domácí, když v jedenasedmdesáté minutě nastřelil Jakub Trč dalekonosnou ránou břevno. „Samozřejmě že ve mně zatrnulo. Byla to pěkná akce, domácí hráč předvedl velice dobré zakončení,“ neskrýval Vrba.

Se srdnatým výkonem domácích byl realizační tým spokojený. „Spousta kluků podala výborný výkon, určitě by zaujali i zástupce klubů z vyšší soutěže. Musím však vyzdvihnout hlavně dobrý týmový výkon,“ těšilo Hílka.

Erik Burac hodnotí duel se Zlínem

Erik Burac po utkání se Zlínem. | Video: Kryštof Neduchal

Nakonec však Lanžhotským zůstaly jen oči pro pláč. Ve skrumáži uprostřed pokutového území se nejlépe zorientoval Latyr Ndiaye a pět minut před koncem vstřelil vítězný gól Zlína. „Jsem rád, že jsme nemuseli hrát dalších třicet minut. Na druhou stranu sedm kluků nenastoupilo a dali jsme prostor hráčům, kteří se možná cítí ukřivdění, že nedostávají tolik prostoru v ligových utkáních. Ukázalo se, že někteří na to mají, a někteří budou muset zase čekat,“ podotkl Vrba.

Podle slov lanžhotského kouče jeho svěřencům v závěru duelu docházely síly. „Věděl jsem, že máme fotbalovou kvalitu, kluci jsou na míči individuálně dobří, ale nejsme trénovaní jako Zlín. Kluci hráli až křečí,“ netajil Hílek.

Děkovačka lanžhotských fanoušků

Děkovačka lanžhotský fanoušků. | Video: Kryštof Neduchal

Jeho poděkovaní patří skvělým fanouškům, kterých na stadion Na Šlajsi dorazilo přes šestnáct stovek. „Atmosféra byla skvělá. Doufám, že i diváci byli spokojení. Jen mě mrzí, že jsme jim nedarovali aspoň jeden gól,“ pravil s úsměvem.

Bývalý prvoligový fotbalista vzpomněl i na pohárové utkání před čtyřmi lety, kdy Lanžhot doma podlehl 1:4 ostravskému Baníku. „Tenkrát jsem ještě hrál, ale momentálně máme určitě kvalitnější mužstvo než tehdy. Díky tomu, jsme nyní se soupeřem drželi krok,“ dodal Hílek.

Marko Totka hodnotí duel se Zlínem

Marko Totka hodnotí duel se Zlínem. | Video: Kryštof Neduchal

MOL Cup, 2. kolo
TJ SOKOL LANŽHOT – FC ZLÍN 0:1 (0:0)
Branka: 86. Latyr Ndiaye. 
Rozhodčí: Julínek - Podaný, Mojžíš (Dvořáček). 
Žluté karty: Koprna - Žák, Čelůstka, Černín, Bartošák. 
Diváci: 1 671. 
Lanžhot: Odráška - Koprna, Milota, Mikúšek, Pidruchnyi – Svoboda (59. Ravas), Totka, Krč, Ciprys (90. Včelka) - Balážik – Burac.
Zlín: Rakovan – Reiter (46. Cedidla), Černín, Čelůstka, Bartošák – Dramé (77. Hrdličkaú, Bužek, Hellebrand (77. Číž), Žák (59. Vukadinović) – Kovinić (59. Slončík), Ndiaye.

Fotogalerie: Lanžhot - Zlín (MOL Cup)