Blansko drželo s celkem z Břeclavska krok pouze první poločas, který po brankách Rostislava Rajčince a Jakuba Krče skončil 1:1. „Měli jsme za sebou ve třech týdnech hned sedm utkání, které jsme rozložili mezi čtyřiadvacet hráčů, včetně pěti dorostenců. Kondičně jsme se soupeři slušně dokázali udržet krok, ale u některých hráčů se v té únavě projevily chyby, což je normální,“ vysvětlil blanenský trenér Jiří Vorlický na klubovém webu.

Blansko duelem s Lanžhotem dovršilo extrémně náročný program, když ve třech dnech odehrálo tři zápasy. Ve čtvrtek porazilo 7:1 Zlínsko, v pátek podlehlo 0:3 Třebíči a v sobotu padlo 2:4 s Lanžhotem. „Hráli jsme s velmi kvalitním soupeřem, ukázalo se, že směrem nahoru jsme už neměli potřebnou sílu, byť se kluci snažili, tak jsme to tam nebyli schopni dohrát,“ věděl dobře blanenský stratég.

Úvod druhého dějství patřil Lanžhotu, který brankami Richarda Svobody, Petera Balážika a Timoteje Kollára odskočil soupeři na rozdíl tří branek. „Ve druhé půli se nám povedlo využít toho, že byl soupeř vytažený hodně vysoko a nám se podařilo dávat dlouhé balony za obranu. Peťo Balážik se třeba při své šanci dostal do brejku a přeloboval i gólmana. V divizi se do takových šancí moc nedostáváme, protože tam s námi soupeři takto otevřeně hrají jen málokdy,“ podotkl Hílek.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) si v přípravě poradili s dalším slovenským druholigistou, Šamorín zdolali 2:1.
FOTO: Slovenské prověrky Líšni sedí. O dalším skalpu rozhodl mladík Tauš

Domácí pět minut před koncem ještě snížili, když pokutový kop proměnil Martin Sedlák. Lanžhot si tak po výhře 4:2 připsal třetí výhru v řadě. V sestavě Sokola se navíc objevily dvě nové tváře, brankář Michal Šulla a záložník Andrej Rampáček. „Michal je zkušený gólman, který chytal v Trnavě a Slovanu Bratislava. Čeká sice na nabídku z vyšší soutěže, ale nic není nemožné,“ představil lodivod brankáře.

Rampáček přišel na zkoušku ze slovenských Malacek. „Kádr není uzavřen, stále se poohlížíme na trhu,“ dodal Hílek.

Fotbalisté Mutěnic (ve žlutém) porazili 4:3 Břeclav.
VIDEO: Mutěnice si vyšláply na Břeclav. Výsledky zatím neřeším, říká Víšek

Lanžhot sehraje další přípravný duel v sobotu od dvou hodin odpoledne na hřišti Uherského Brodu, Blansko se ve stejný den od půl jedné odpoledne utkání s rezervou Líšně.