Na čtvrtečním zahajovacím tréninku už nebyl dlouholetý kapitán Peter Mikúše, který zamířil spolu s Andrejem Rampáčkem do Rakouska. Brankář Erik Riška se vrátil do Skalice, křídelník Richard Svoboda posílil třetiligový Start Brno, Radoslav Ciprys přestoupil do Gbel a středopolaři Jakub Krč s Marko Totkou se vrátili na Slovensko. V Lanžhotě skončil i útočník Jakub Pazderák, který se po svém příchodu z Nových Zámků neprosadil.

První herní test má Sokol na programu v sobotu 13. července, kdy poměří síly s Cézavou, dříve Rajhradice. „Ani po první redukci nebude stav kádru konečný, kdykoliv může někdo přijít,“ podotkl manažer.

Na prvním tréninku se kromě navrátilce Tomáše Ravase ze Skalice hlásily i první posily. Bek Marián Wallner přišel z dorostu Bánské Bystrice, křídelník David Kudláč pak z Dolného Kubína.

O své místo v kádru bojují i dva fotbalisté z nedaleké Lednice, útočník Nikola Klimovič a záložník Lukáš Hovězák. Z rezervy Slovácka přišel na testy obránce David Tomeška a z Kopčan brankář Filip Ivánek.

Kromě nich zahájili s A mužstvem přípravu i lanžhotští dorostenci Andrej Kaňa, Michal Ralbovský a David Darmovzal, či Mario Šarközi z béčka.

Z prvního tréninku byli omluvené opory z minulé sezony, Erik Burac, Peter Balážik a Tomáš Milota, kteří utvoří osu nového týmu.

Fotogalerie: Lanžhot příprava 2024