Domácí šli jasně za výhrou od úvodu utkání. V jedenácté minutě otevřel skóre kapitán Petr Mikúšek, o třináct minut později navýšil vedení Peter Balážik. „Soupeře jsme k ničemu nepustili, měli jsme hru a balon pod kontrolou, vytvářeli jsme si šance,“ těšilo trenéra.

S nepříznivým vývojem naopak nebyl spokojen hostující kormidelník Michal Votava. „Věděli jsme, že Lanžhot je individuálně zdatný soupeř, umí to ale i kombinačně. Rozhodně jsme sem ale nepřijeli s tím, že bychom počítali, kolik dostaneme branek. Jen v úvodu jsme byli zbytečně moc zalezlí vzadu. Věděli jsem, že se tu dá bodovat, když se trochu vysuneme. Bohužel jsme dostali brzy gól po standardce, i když jsme čekali, že je budou dávat na zadní tyč. Při druhém gólu jsme jim zase otevřeli střed hřiště," litoval Votava.

Ten v poločasové přestávce nabádal svěřence k většímu presinku. „V kabině jsme si o poločase řekli, že budeme pokračovat ve vyšším napadání, aby domácí neměli tak dobrou výstavbu hry. Museli pak víc nakopávat balony," všiml si hostující stratég.

Ždírec vrátil do utkání Jan Novotný, který v pětapadesáté minutě dalekonosnou střelou z pětadvaceti metrů snížil na rozdíl jedné branky. „Lanžhot se po našem snížení možná i strachoval o výsledek," pravil Votava.

Veškeré naděje hostů utnul sedm minut před koncem střídající Radoslav Ciprys, který pečetil výhru domácích 3:1. „Druhý poločas byl z naší strany slabší, nepochopitelně jsme znervózněli, měli jsme tam velké nepřesnosti a zbytečné ztráty míče. Navíc jsme dostali takový trošku nešťastný gól. Silou vůle jsme to ale dotáhli do vítězného konce," uvedl Hílek.

Lanžhot s pětatřiceti body zakončil podzimní část na druhém místě, za lídrem Zbrojovkou B. „Mrzí mě některé remízy. Hlavně ta domácí s Pelhřimovem, ale i venkovní v Bíteši a Břeclavi. Nebýt těchto ztrát, byli bychom na tom se Zbrojovkou v zimě podobně. Kluky čeká ukončená, a ještě jsem se nerozhodl, jestli budeme dva týdny trénovat a pak dáme volno, nebo to už pro letošek ukončíme. Musím nad tím ještě popřemýšlet,“ dodal s úsměvem šéf domácí lavičky.

Ždírec čeká před zimní pauzou ještě jeden výjezd na jižní Moravu. V pátek od jedné hodiny odpoledne se představí na hřišti Břeclavi, kde si zopakuje duel desátého kola, který nebyl dohrán kvůli vážnému zranění ždíreckého hráče.

Sokol Lanžhot – Tatran Ždírec nad Doubravou 3:1 (2:0)
Branky: 11. Mikúšek, 25. Balážik, 84. Ciprys - 55. J. Novotný.
Rozhodčí: Labaš - Zapletal, Grečmal.
ŽK: Krč, Koprna - Pavlas, Málek, P. Novotný.
Diváci: 225.
Sokol Lanžhot: Odráška - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Koprna - Svoboda (60. Včelka), Totka, Krč, Burac (80. Kollár) - Balážik, Ravas (72. Ciprys).
Tatran Ždírec nad Doubravou: Gregovský - Pavlas, Veselský, Koutný (90. Kavalír), Novotný J., Procházka (84. Klimeš), Pátek, Málek, Novotný P. (K), Štědrý (72. Vrána), Najman (90. Nekovář).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...