Trenérské křeslo v Břeclavi je poslední dobou hodně horké. Nikdo na něm nevydrží příliš dlouho. Na jaře vystřídal Davida Pazderu jeho asistent Roman Konečný, který dovedl mužstvo k záchraně v divizi, ovšem v létě se trenér měnil znovu. Staronovým koučem je Petr Vybíral, jenž vedl naposledy Slavoj Rohatec.

První dva přátelské zápasy mu asi moc radosti neudělaly. Před týdnem dostali břeclavští fotbalisté výprask od rezervního týmu brněnské Zbrojovky 0:12, teď v sobotu změřili síly se zbrojováckým dorostem U-19 a prohráli 1:3. „Nebyli jsme kompletní, hodně kluků bylo ještě na dovolených. A naším problémem byla také kondice. Hráčům ke konci zápasu docházely síly,“ vypozoroval Vybíral, že fyzická připravenost jeho svěřenců není ideální.

 Neštěstím skončila jízda tří polských kamionů v sobotu odpoledne u nádrže Nové Mlýny na Břeclavsku. Při srážce se zranili dva lidé. Ženu, která seděla v jednom nákladním autě na místě spolujezdce, transportoval s vážným zraněním do nemocnice vrtulník.
Nehoda tří polských kamionů uzavřela I/52. Žena má vážná zranění nohou a pánve

Pozitivní je alespoň to, že loňský kádr zůstal pohromadě. „Samozřejmě bychom ještě potřebovali kádr doplnit a posílit, na čemž pracujeme. Havně ale chceme kádr stabilizovat a postavit ho na vlastních odchovancích,“ naznačil filozofii klubu bývalý prvoligový záložník, který hrával například za Tatran Prešov, Vítkovice, Duklu Praha nebo Sigmu Olomouc.

V uplynulé sezoně skončil MSK v Divizi D na třinácté příčce a příliš vysoké cíle si nemůže dávat ani pro nadcházející ročník. „Vzhledem ke stavu hráčského kádru i celého klubu je naším jasným cílem záchrana. A vybudovat mužstvo tak, abychom se v dalším ročníku už mohli posunout výš a nebát se o udržení v soutěži,“ uvedl Vybíral, jenž se na rozdíl od některých svých trenérských kolegů nechce moc vyjadřovat k diskutabilnímu rozšíření divizních skupin, které je navíc právě třeba pro Břeclav trochu nelogické, protože bude hrát v jiné skupině než tradiční rivalové Hodonín nebo Bzenec.

„To, že nám odpadnou tahle zajímavá derby, nás samozřejmě mrzí. Ale musíme respektovat rozhodnutí svazu. Má to svá pro i proti a my s tím nic neuděláme,“ dodal.

Setkání přátel jižní Moravy v břeclavském podzámčí.
Sraz milovníků jižní Moravy: pestrobarevné kroje zaplnily břeclavské podzámčí

Břeclav čekají před zahájením soutěžní sezony ještě tři přátelská utkání. Už tuto středu hrají doma od 18 hodin s Velkými Leváry, poté přivítají ještě Lednici a druholigovou Líšeň.