Předchozí
1 z 6
Další

Zbrojovka Brno B

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) remizovali s béčkem Zbrojovky Brno 0:0.Fotbalisté Lanžhota (v bílém) remizovali s béčkem Zbrojovky Brno 0:0.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Zbrojovka odehrála minulý ročník v divizní skupině E a páté místo rozhodně nenaplnilo očekávání. V létě mužstvo převzal nový trenér Lukáš Kříž, který vytvořil spolu s hrajícími asistenty Peterem Štepanovským a brankářem Vlastimilem Hrubým vítěznou mašinu. „Jsem rád, že mladý tým, který si rychle zvyká na dospělý fotbal, má na hřišti dva matadory a zároveň moje asistenty," řekl brněnský trenér Kříž.

Jeho svěřenci dokázali devětkrát zvítězit a pouze s Lanžhotem remizovali. Soutěži tak s osmadvaceti body vévodí a před svým rivalem mají čtyřbodový náskok. „Dá se očekávat, že letošní ročník bude o nás a Lanžhotu,“ přiznal kouč lídra divize.


Načítám tabulku ...

TJ Sokol Lanžhot

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Humpolec 4:1.Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Humpolec 4:1.Zdroj: Jaroslav Kicl

Pravidelně podávají skvělé výkony, na divizi mají nadstandardní kádr, hlad po úspěchu jde na fotbalistech Lanžhota vidět v každém zápase. Před sezonou však vyhlásili jako primární cíl konfrontaci s ligovým soupeřem v MOL Cupu, což se jim podařilo. Po vyřazení Bzence i Startu Brno na domácím hřišti přivítali Zlín. „Podřídili jsme tomu spoustu věcí, abychom se dostali do této fáze poháru,“ přiznal lanžhotský kouč Jaroslav Hílek.

A Sokol nebyl daleko od senzace. Ligový celek vysvobodila z trápení až branka Latyra Ndiayeho čtyři minuty před koncem. „Zápas byl vyrovnaný, možná v závěru Lanžhotu docházely síly, ale předvedl mimořádný výkon,“ pravil tehdy zlínský lodivod Pavel Vrba.

Za očekáváním rozhodně nezůstává ani výsledková forma v divizi, Lanžhot stejně jako Zbrojovka dosud nepoznal hořkost porážky. Podle slov jeho trenéra však není soutěž jen o těchto dvou týmech. „Věřím, že se budeme držet i nadále vpředu, ale podle mě ještě někdo vyskočí,“ tvrdil Hílek.


Načítám tabulku ...

SK Líšeň B

Fotbalisté líšeňské rezervy (v červeném) jsou po deseti kolech na šesté příčce divizní tabulky.Fotbalisté líšeňské rezervy (v červeném) jsou po deseti kolech na šesté příčce divizní tabulky.Zdroj: FK Maraton Pelhřimov

Sympatickými výkony se v premiérové divizní sezoně prezentuje rezerva Líšně, které po postupu z krajského přeboru patří se šestnácti body šestá příčka. „Mužstvo jsme vybudovali tak, aby bylo opravdovou juniorkou. Je dobře, že hrajeme divizi, protože kluci se zase mohou učit lepšímu fotbalu, je to přece jen trochu jiná úroveň než krajský přebor,“ upozornil lodivod líšeňského béčka Michal Kugler.


Načítám tabulku ...

TJ Sokol Tasovice

Fotbalisté divizních Tasovic podlehli doma v 9. kole divize D týmu Pelhřimova 0:2.Fotbalisté divizních Tasovic (v tmavém) podlehli v 9. kole divize D týmu Pelhřimova 0:2.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

Zatímco v minulé sezoně proháněli týmy ze špičky tabulky a ročník zakončili na pátém místě, aktuální desáté místo nenechává fotbalisty Tasovic klidné. Na nepříznivé výsledky v úvodu soutěže zareagovalo po devátém kole klubové vedení, které odvolalo trenéra Milana Volfa. „Děkujeme trenéru Volfovi za odvedenou práci pro náš klub a přejeme mu hodně sportovního štěstí," uvedl předseda klubu Pavel Houšť.

Zda se podaří novému kormidelníkovi Marku Dítěti pozvednout celek ze Znojemska do vyšších pater tabulky, ukážou až následující kola.


Načítám tabulku ...

MSK Břeclav

Fotbalisté Břeclavi (v modrém) remizovali se Žďárem nad Sázavou 0:0.Fotbalisté Břeclavi (v modrém) remizovali se Žďárem nad Sázavou 0:0.Zdroj: Jaroslav Kicl

Trenérská změna se nevyhnula ani trápící se Břeclavi. Bývalý prvoligový záložník Vladimír Malár, který mužstvo v minulé sezoně dovedl k šestému místu, na vlastní žádost rezignoval. „Nebylo to jen kvůli nedávným výsledkům, ale svou roli hrálo i vyčerpání a v uvozovkách i ztráta motivace,“ vysvětlil předseda klubu Alexandr Hrabal odchod zkušeného stratéga.

MSK má z předposledního patnáctého místa a především výsledkové krize dostat jiný bývalý prvoligový fotbalista - Radomír Víšek. „Je na sebe velmi přísný, předpokládám, že to přenese i na mužstvo,“ přál si předseda.


Načítám tabulku ...

TJ Slovan Bzenec

Fotbalisté Bzence (v bílozeleném) porazili 6:1 Skaštice.Fotbalisté Bzence (v bílozeleném) porazili 6:1 Skaštice.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

Příjemné překvapení je čtvrtá příčka fotbalistů Bzence v divizi E. Zatímco v minulé sezoně celek z Hodonínska bojoval o udržení, nyní trápí favority a s dvaadvaceti vstřelenými brankami je třetí neproduktivnější tým v soutěži. „Dostáváme se do role, kdy k nám soupeři budou těžko jezdit pro body,“ tvrdil bzenecký kouč Vladimír Beker.

Jestliže budou jeho svěřenci pokračovat v povedených výkonech, jistě zaujmou zájemce z vyšších soutěží. „Můj cíl je posunout hráče co nejvýš. Pokud nějakého hráče osloví kluby z vyšších soutěží, budu jedině rád,“ uzavřel Beker.


Načítám tabulku ...