Ten se o zájmu sedmého celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dozvěděl v červnu. „Zájem byl fakt velký, což mě potěšilo. Řešil jsem, že je to daleko od domova, ale jsem tam na bytě a když máme volno, vždycky jedu domů za rodinou,“ prozradil odchovanec Slovácka.

Po přestupu z Uherského Hradiště stihl za Hodonín odehrát pouze sedmnáct třetiligových duelů, v nichž se dvakrát prosadil. Rychlonohý hráč, který vyniká v souboji jeden na jednoho, však stadion U Červených domků v létě opustil a zamířil do druhé nejvyšší soutěže. „První jsem o tom řekl trenéru Švantnerovi, pokud by mi to neschválil, zůstal bych v Hodoníně,“ tvrdil Pernica.

Libor Pernica přestoupil ze Slovácka do Hodonína.
Fotbalista a kriminalista Pernica posílil Hodonín: Slovácko je moje srdcovka

Přestože byl pro realizační tým naftařů mladý křídelník důležitý, v přestupu mu klub nebránil. „Trenér mi řekl, že ho můj odchod mrzí, ale druhou ligu mi přál,“ neskrýval fotbalista.

Začátek v novém angažmá mu však kvůli zranění nevyšel podle představ. „Začalo to už v posledním zápase jarní části v Hodoníně, kdy jsem nedohrál zápas kvůli utrženému úponu v břichu. Naštěstí jsem nemusel na žádný zákrok, ale rekonvalescence šla strašně pomalu. Nemohl jsem ani pořádně posilovat,“ uvedl Pernica.

Do prvního soutěžního zápasu za Vlašim naskočil až 20. září, kdy jeho tým prohrál v MOL Cupu 1:2 na hřišti Velvar. Následně připsal šest startů ve druhé lize, v posledních třech duelech podzimu navíc začal v základní sestavě. „Těší mě, že jsem dostal důvěru, ve druhé lize je daleko větší tlak. Všichni se perou o svou příležitost, protože chtějí hrát ligu. Tréninky jsou náročné, ale dáváme tomu maximum,“ pravil.

Richard Hrotek na lavičce Kozojídek při utkání v Rohatci.
Tlak na postup necítím, říká Hrotek. Jak vypadají nové kabiny Kozojídek?

Přestože jej do Vlašimi brali na post krajního obránce, v defenzivě nastoupil jen jednou. „Věděli, že jsem univerzál, většinu zápasů jsem odehrál na křídle,“ podotkl Pernica.

Stejně jako v nižších soutěžích i druholigovým fotbalistům už sezona skončila. „Momentálně trénujeme v individuálním režimu, společnou zimní přípravu začínáme patnáctého ledna. Určitě nás čeká spousta běhání,“ usmál se.

Vladimír Beker na lavičce divizního Bzence.
Fotbalistky mě naučily mluvit, říká Beker. Kouč Bzence měl nakročeno do ligy

Co očekává nadějný fotbalista od druhé poloviny soutěže? „Přeju si, abych se konečně uzdravil a mohl začít pořádně makat. Chci naplno trénovat a propracovat se do základní sestavy,“ uzavřel Pernica.

Libor Pernica po březnovém duelu Hodonína s Vítkovicemi

Zdroj: Kryštof Neduchal