Svěřenci kouče Tomáše Polácha totiž na jaře ještě nevyhráli a po třetí porážce v řadě už je od předposledního Varnsdorfu dělí pouze šest bodů. Navíc před víkendem klesla Zbrojovka až na dvanáctou pozici.

Patnáctý Varnsdorf na jaře nečekaně zvítězil na hřišti Sparty B 2:1, remizoval s Líšní 1:1 a ve Vlašimi 0:0. Dukle doma Severočeši podlehli 0:1 až brankou z penalty v poslední minutě. „Navzdory tomu, že se Varnsdorf od začátku sezony pohybuje v dolních patrech tabulky, je fotbalovým mužstvem se zkušenou stoperskou dvojicí a běhavými hráči v poli. Víme, jakým fotbalem se v posledních zápasech prezentovali, i na podzim s námi sehráli vyrovnanou partii,“ sdělil na klubovém webu asistent brněnského kouče Josef Mucha.

Fotbalisté Zbrojovky prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Sestup ze druhé ligy? Fanoušci Zbrojovky přiznávají obavu i z toho

Zbrojovka v minulém kole doma podlehla poslednímu Prostějovu 1:2, Varnsdorf padl 1:4 na trávníku Táborska. „Tabulku vnímáme a samozřejmě výhry týmů, které jsou okolo, nám nepomáhají. Ale prostě se musíme soustředit na sebe a na své výkony. V boji o záchranu je namočeno několik týmů, společně s Prostějovem máme nejhorší výchozí pozici,“ podotkl trenér severočeského výběru Miroslav Holeňák.

Zbrojovka vyjíždí k utkání o den dřív a na palubě autobusu nebudou tři dlouhodobí marodi – Adam Kronus, Simone Falette a Jan Hellebrand. Zatímco první dva by se mohli brzy připojit k mužstvu, záložník Hellebrand musel na operaci křížového vazu a čeká ho zhruba sedmiměsíční pauza. „Do sestavy se nám vrátili hráči se stopkami za žluté karty, Šural a Potočný. Je teď na nás, abychom poskládali co nejlepší sestavu, která uspěje,“ řekl Mucha.

Fotbalisté Zbrojovky (v červených dresech) prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Glosa: Další jarní zlý sen Zbrojovky? I loni měla nahráno...

Poslední vzájemné duely ovládla Zbrojovka, podzimní domácí výhru 1:0 zařídil Roman Potočný, v předloňské sezoně Brno ve Varnsdorfu zvítězilo 2:0.

Dres severočeského celku obléká odchovanec Zbrojovky, záložník Dominik Kříž, který v této sezoně naskočil do dvaceti zápasů a jednou skóroval.