Umístění v horních patrech tabulky je pro celek z Břeclavska nadplán. „S podzimem jsme hodně spokojení,“ netajil funkcionář.

Hlavními aspiranty na postup jsou celky Kozojídek a Rohatce, které s třiceti body vládnou soutěži. O pět bodů zaostává třetí Hroznová Lhota a čtvrté Dubňany s pátými Nikolčicemi ztrácí na lídra šest bodů. Hon o špičku tabulky však není pro Družstevník priorita. „Třeba nebudeme bojovat přímo o třetí místo, chceme se udržet ve středu tabulky,“ hlásil Všianský.

Povedený podzim podtrhuje i tabulka skóre, v níž mají Nikolčice se třinácti obdrženými góly druhou nejlepší defenzivu v soutěži. Lépe jsou na tom pouze Kozojídky, které inkasovaly ještě o gól míň. „Kádr máme totožný jako předtím, ale přivedli jsme šikovného gólmana,“ uvedl předseda.

Richard Hrotek na lavičce Kozojídek při utkání v Rohatci.
Tlak na postup necítím, říká Hrotek. Jak vypadají nové kabiny Kozojídek?

Devatenáctiletý Vojtěch Partl přišel v létě ze Zbrojovky Brno. „Jedná se mladého kluka, který neměl místo v béčku Zbrojovky. S brněnskými manažery jsme se dohodli, že pro něj bude lepší, když bude pravidelně chytat i v nižší soutěži. Určitě nám hodně pomohl,“ chválil Všianský letní posilu.

Nikolčice se postaraly v závěru podzimu o jedno z největších překvapení, když v předposledním kole vyhrály 1:0 na hřišti ambiciózního Rohatce. „Bylo to překvapení. Asi se nám na Rohatec daří, minulý rok jsme ho porazili 6:2, už tehdy měl dobrý tým. Teď jsme tam vyhráli hlavně díky obraně a gólmanovi,“ podotkl šéf nikolčického fotbalu.

Toho naopak mrzela ztráta dvou bodů po remíze 2:2 v úvodním kole na hřišti Podolí. „Chyběli nám důležití hráči. Kapitán Adam Čapka byl na oslavě svého táty, mužstvo to pocítilo. Přesto tam kluci mohli vyhrát,“ tvrdil Všianský.

Velkou radost dělá nikolčickému vedení i fanouškům zlepšený herní styl. „Máme to postavené na pevné obraně, k tomu se zlepšila i efektivita v zakončení. Vždycky jsme měli dvacet šancí a dali jeden gól, teď umíme dát dvě branky ze tří příležitostí,“ těšilo předsedu.

Fotbalisté Rohatce (v bílém) přivítali na začátku zimní přípravy dva nováčky.
Rohatec oznámil nové posily. Pět hráčů končí, dva míří do Bukovan

Přestože Družstevník na podzim bojoval s úzkým kádrem, příchod nových tváří není v jednání. „Máme kádr patnácti lidí. Vím, že je to málo, ale žádné změny jsme neudělali,“ přiznal Všianský.

V zimní přípravě Nikolčice vyzvou Moravský Krumlov, Tvrdonice, Nedvědice a generálka je čeká v Kyjově.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...