„S letošní sezonou jsme spokojení tak napůl. Samozřejmě víme, že to vždycky může být lepší. Hlavně díky lidem z výboru a fanouškům bychom si určitě přáli lepší výkony a výsledky. Musíme ale brát tak, jak to je,“ říká trenér Dušan Fungáč.

Také Charvátskou Novou Ves trápí stejně jako ostatní mužstva v okrese problémy s hráči. Tým z okrajové části Břeclavi si vypomáhá třeba hokejisty, nyní už na Radka Zháňala, Ondřeje Nedvěda a Richarda Garčice ale nemůže příliš spoléhat.

„Klukům začala sezona, už nemají tolik času. Nedvěd odjel do Německa, už nám nepomůže,“ říká Fungáč.

I bez známého hokejisty ale Charvátská Nová Ves poslední dva duely zvládla a vyhrála. Nejprve doma skolila Bořetice 3:2.

„Do utkání jsme nastoupili velice dobře. V prvních dvaceti minutách jsme měli několik vyložených šancí. Podařilo se nám z nich dát dva góly,“ popisuje Fungáč.

Řádil hlavně Zháňal, na kterého byla penalta a druhou branku sám vstřelil.

Starší dorostenci Břeclavi (modré dresy) ve sváteční dohrávce 2. kola MSDD skupiny D podlehli Znojmu B 1:2.
Dorostencům Břeclavi anglický týden nevyšel, po třech porážkách jsou až třináctí

Hotovo ale rozhodně nebylo. „Místo toho, abychom přidali další branky a definitivně se uklidnili, dovolili jsme soupeři snížit na 2:1. Naštěstí aktivní hrou jsme se po změně stran znovu dostali do dvoubrankové vedení,“ líčí kouč Charvátské Nové Vsi.

Bořetice ale duel znovu zdramatizovaly a až do konce utkání to byl boj. „Závěr zápasu byl hektický, stálo při nás i štěstí,“ uznal sportovně Fungáč.

V Podivíně to byla pro borce z Břeclavi selanka. Zvítězili 9:0 a vylepšili si skóre.

„Konečně jsme prolomili střelecké trápení, které nás provází celou sezonu. Ve většině utkání jsme si vypracovali strašně moc šancí, ale nedokázali je proměnit. V Podivíně jsme do osmnácté minuty tři ze čtyř šancí zužitkovali a hrálo se nám dobře. Naopak soupeř rezignoval. Musím pochválit kluky, že se na to za rozhodnutého stavu nevykašlali a zbytek utkání neodchodili. Naopak, přidali další branky a makali dál,“ těší Fungáče.

Jeho tým nyní vyzve před vlastním publikem Nosislav.