Utkání v Zastávce bylo jedno z nich. „Máme hřiště, kde neodtéká voda, protože je postavené na skále. Takže musíme přesouvat zápasy, i když je slabší déšť než v sobotu. Tentokrát nebylo co řešit a nikdo nezapochyboval, že je nutný odklad zápasu,“ podotkl předseda klubu Petr Pospíšil.

Na náhradním termínu se oba kluby domluvily rychle a duel šestého kola se odehraje v úterý. „Pokud tedy zas nebude nepříznivé počasí. Předpověď nevypadala příznivě, takže uvidíme, jestli se zápas vůbec v úterý odehraje,“ zapochyboval šéf klubu.

Rozlučka fotbalisty Petra Švancary na brněnském fotbalovém stadionu za Lužánkami před čtyřmi lety.
Zbrojovka se v říjnu vrátí za Lužánky. S Olomoucí se utká áčko i legendy klubu

S nastalou situací si podle něj těžkou hlavu nedělají. „Samozřejmě že hráči musí dojít po práci na fotbal, ale nejde o žádné drama. Utkání se prostě někdy musí odehrát,“ řekl Pospíšil.

Odložený byl také duel krajského přeboru mezi Rousínovem a Ráječkem, jehož aktéři už se rozcvičovali na hřišti. „Došel za námi rozhodčí, že nechce riskovat nějaké zranění. Jedna strana hřiště byla dost podmáčená, ta druhá vůbec. Spíš jsme chtěli hrát, kluci z Ráječka říkali, že klidně přijedou jindy. Nakonec převážilo slovo rozhodčího,“ popsal velezkušený rousínovský fotbalista Miloš Žoček.

Hřiště nezpůsobilé ke hře. Ilustrační foto.
Podmáčené hřiště odložilo zápas s Ráječkem. O body zabojují ve středu s Bystrcí

Utkání se odehraje v náhradním termínu nejspíš za dva týdny ve středu. „Nejde pro nás o nějakou komplikaci. Z krajského poháru jsme zvyklí hrávat i v týdnu. Možná je nakonec dobře, že se utkání přesunulo, protože máme zraněné, kteří teď mají víc času dát se dohromady. Navíc asi opravdu hrozila zranění,“ uvedl Žoček.

Odložená klání
- Krajský přebor: Bystrc - Moravská Slavia, Rousínov - Ráječko
- I. A třída: Zastávka - RAFK
I. B třída: Kobeřice Bohdalice

Termín náhradních duelů si určují kluby po vzájemné dohodě, komise krajského fotbalového svazu zasahuje až v případě neshody. „Většinou překládáme zápasy na konci podzimu kvůli zimě a nevyhovujícímu terénu, takto po prázdninách to není obvyklé,“ prohlásil sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu Josef Dvořáček.

Déšť nejvíc postihl Brněnsko. Znemožnil například odehrání divizního šlágru mezi Startem Brno a rezervou Zbrojovky Brno, ale také řady zápasů v brněnských okresních soutěžích.

V krajském přeboru fotbalistů porazilo béčko Líšně (červené dresy) Boskovice 5:2.
Na bratry Vintry nestačili. Boskovickým fotbalistům nasázeli čtyři z pěti gólů

K podobné situaci jako uplynulý víkend došlo téměř přesně před rokem, kdy kvůli dešti bylo odloženo dokonce šest duelů v krajských soutěžích. I loni se situace dotkla hráčů Ráječka.