Kdo by před začátkem podzimní části řekl, že oba nováčci, kteří ještě v minulé sezoně hráli okresní přebor, budou hlavními aspiranty na postup do vyšší soutěže? Deník Rovnost přináší několik informací, které potvrzují, že jejich postavení v tabulce není náhodné.

Vnorovy se pyšní nejlepší defenzivou ze všech čtrnácti týmů. Ve třiadvaceti odehraných zápasech inkasovaly pouze jedenadvacet branek. Tým vedený koučem Janem Ondrou hraje ve stejné sestavě už několikátou sezonu a předvádí pohledný fotbal. „Tvrdím, že už měli aspoň tři roky hrát I. A třídu. Kvalitou kádru i předváděnou hrou převyšují ostatní soupeře. Ovšem někdy umí zahazovat velké množství šancí,“ řekl trenér ždánického Kova Kamil Štipčák o síle vnorovského celku.

Sympaťákem Deníku Rovnost se stal fotbalista Ondřej Paděra.
Sportovcům Jihomoravského kraje vládne tenistka Krejčíková, sympaťákem je Paděra

Na vítězné vlně jedou také fotbalisté svatoborského Spartaku. Ti kralují celé soutěži v produktivitě. Ve třiadvaceti duelech nastříleli čtyřiašedesát branek, což je 2,7 branky na zápas. Mužstvo, které hrálo dlouhé roky okresní přebor pozvedl hrající trenér Filip Pochylý. „Výhrou 5:4 v Uhřicích jsme si potvrdili, že můžeme hrát s každým. Je jen na nás, jak se k jednotlivým zápasům postavíme,“ prohlásil Pochylý po divoké přestřelce v Uhřicích.

Bude zajímavé, jak se oba týmy se závěrem sezony poperou. Vnorovy čeká v neděli zápas na hřišti předposlední Blatnice pod Svatým Antonínkem, poté doma hostí Velké Němčice a sezonu uzavřou na hřišti Charvátské Nové Vsi. Spartak zajíždí v sobotu k duelu do Velkých Bílovic, potom doma sehraje derby se Šardicemi a poslední zápas odehraje ve Ždánicích.

Adam Hložek po letech končí ve Spartě.
Hložkův přestup rozjásal místní. Sparta je jalová, zaznělo doma v Ivančicích

I. A třída

Naopak ve skupině B I. A třídy je o vítězi rozhodnuto. Již tři kola před koncem si vytoužený postup do krajského přeboru zajistili fotbalisté Moravanu Lednice. „V jarní části jsme navázali na povedené podzimní výsledky a vše směřovali k vítězství. Vím, že máme dostatečně kvalitní kádr, kterému věřím. Neřekl bych, že ze mě spadla nervozita, ale spíš zodpovědnost,“ prozradil trenér Moravanu Milan Volf.

Okresní přebor - Hodonín

Podobně jsou na tom fotbalisté rezervy Ratíškovic, kteří mají taktéž za sebou oslavy postupu. Vítěz okresního přeboru Hodonínska má tři kola před koncem dokonce dvacetibodový náskok před druhým Starým Poddvorovem. Žlutomodří se navíc pyšní skvělou bilancí výher. Z třiadvaceti zápasu dokázali dvaadvacetkrát zvítězit, jedinou porážku utrpěli v podzimní části na hřišti Lipova. „Po náročné sezoně trochu odpočineme a pustíme se do přípravy. Hráčské změny v plánu nemáme, kádr zůstane určitě stejný. Navíc mužstvo doplníme o šikovné vycházející dorostence. Rozhodně chceme hrát i vyšší třídu s místními,“ pověděl kouč rezervy Baníku Tomáš Vacenovský.

Finále okresního poháru vyhráli fotbalisté rezervy Dubňan (v zelených dresech), kteří porazili Hovorany 2:0.
PODÍVEJTE SE: Béčko Dubňan porazilo ve finále okresního poháru Hovorany

Okresní přebor - Břeclav

Jistého vítěze má také okresní přebor Břeclavska, tam napsal osud krásnou fotbalovou pohádku. Mistrem okresu se stali hráči Moravské Nové Vsi, kteří před začátkem sezony řešili existenční problémy. Kvůli tornádu, které tamní obec zasáhlo, šel fotbal na čas stranou a tak nebylo jasné, zda mužstvo do soutěže vůbec nastoupí. „Nehodilo se, aby cizí lidi sem jezdili pomáhat a domácí běhali po hřišti,“ popsal problémy vedoucí týmu Pavel Příkazský.

Nakonec i na popud spoluobčanů se vedení klubu rozhodlo, že při fotbale přijdou lidi na jiné myšlenky. Proto bez přípravy vstoupili rovnou do soutěže a okresní přebor ovládli. V předposledním kole na domácím hřišti hostí páté Kostice. Tento souboj láká mimo jiné na vzájemný duel dvou nejlepších okresních kanonýrů. Tabulku střelců zatím vede kostický Petr Darmovzal, kterého dohání Tomáš Křivánek z Moravské Nové Vsi. Kdo z nich se stane střelcem soutěže? To se dozvíme v nadcházejících zápasech.


Načítám tabulku ...

Načítám tabulku ...

Načítám tabulku ...

Načítám tabulku ...