Velké Bílovice do utkání vstoupily aktivně a po brankách Filipa Kocáka a Davida Ferbara po první půli vedly. „Bylo to náročné. V první půlce jsem zadarmo hostům darovali individuálními chybami dvě branky. Měli jsme tam čtyři brankové příležitosti, ale soupeřův gólman chytal velmi dobře,“ vyzdvihl domácí kormidelník výkon hostujícího Aleše Procházky.

Kyjov však dobře věděl, že po minulé porážce v Šardicích si nesmí další ztrátu dovolit, pokud pomýšlí na postup. Po změně stran diktoval tempo hry a dočkal se i kýžených branek. Nejprve snížil v šestašedesáté minutě Petr Eliáš, o pět minut později parádní dalekonosnou bombou srovnal Tomáš Macek. „Pomohlo nám střídání. Martin Stříž i Adam Kůřil hráli velmi dobře, zápas vyšel i Radimu Poláškovi,“ chválil Opatřil své svěřence.

Filip Kocák hodnotí duel v Kyjově

Filip Kocák hodnotí duel v Kyjově | Video: Kryštof Neduchal

Na vítězný gól si domácí počkali až do sedmaosmdesáté minuty, kdy uklidil rohový kop do hostující branky stoper Roman Hála. „Těší mě, že dal Roman gól. Minule v Šardicích si dal vlastňáka a šlo na něm vidět, že chce dát branku. Utkání vlastně rozhodl,“ pravil šéf kyjovské lavičky.

Vítěznou pojistku pak ještě v nastavení přidal střídající Stříž a Kyjov slavil zisk tří bodů za výhru 4:2. „Mrzí mě, že jsme to tak nezvládli i v Šardicích, ale soupeř byl ještě kvalitnější než Bílovice,“ podotkl Opatřil.

Přestože Velké Bílovice měly zápas dobře rozehraný, nakonec odjely s prázdnou. Navíc přišly o šestizápasovou sérii výher v řadě. „Od narození nesnáším porážky, ale tato se dá jakžtakž skousnout, protože jsme podali hlavně v prvním poločase dobrý výkon,“ tvrdil bílovický lodivod Ivan Dvořák.

Podle něj byl klíč k úspěchu ve třetí brance, která nepřišla. „I ve druhé půlce jsme měli dostatek dobrých příležitostí, abychom utkání definitivně rozhodli. Bohužel chyběla nám kvalitnější předfinální přihrávka,“ všiml hostující stratég.

Martin Dufek hodnotí duel s Velkými Bílovicemi

Martin Dufek hodnotí duel s Velkými Bílovicemi. | Video: Kryštof Neduchal

Jeho mužstvo ve dvou týdnech narazilo na oba hlavní aspiranty na postup. Zatímco Šardice ve Velkých Bílovicích padly 0:1, Kyjov překvapení nedopustil a zvítězil na celkem z Břeclavska 4:2. „Každý tým hraje trošku jiným stylem. Nechci říkat, který z nich je fotbalovější. Myslím, že to bude jen na nich, kdo to nakonec zvládne,“ dodal Dvořák.

Velké Bílovice jsou s jedenatřiceti body osmé a v příštím kole doma vyzvou v sobotu od pěti hodin odpoledne Velké Němčice. Kyjov je s pětapadesáti body první a v neděli od čtvrt na jedenáct dopoledne přivítá Uhřice.

FC Kyjov 1919 – TJ Velké Bílovice 4:2 (0:2)
Branky: 66. Eliáš, 71. Macek, 87. Hála, 94. Stříž – 21. Kocák, 37. Ferbar.
Rozhodčí: Pavlica – Holátko, Netopil.
ŽK: Eliáš, Žandovský, Hála, Stříž – Vašek, Pešl, Mádl.
Diváci: 150.

Fotogalerie: Kyjov - Velké Bílovice 2024


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...