Moravská Nová Ves odehrála první soutěžní duel pod novým hrajícím trenérem Zbyňkem Zugarem, který nahradil Radomíra Kaizara. „S trenérem Kaizarem jsme se rozloučili před Vánoci, protože tři získané body a devět žlutých karet na trenéra se nám zdálo moc,“ vysvětlil vedoucí mužstva Moravské Nové Vsi Pavel Příkazský.

Čtrnáctý celek nejnižší krajské soutěže se na záchranářský boj vyzbrojil i novými posilami Ladislavem Kalayem, Lukášem Danielem a Fabiánem Šarközym. „Skončili u nás Bronislav Tureček se Sebastianem Papežem, kteří odešli na Slovensko, proto jsme přivedli nové hráče. Už na podzim u nás trénovali, vypadají, že budou pro nás přínosní,“ uvedl domácí funkcionář.

Právě Daniel s Kalayem dokázali gólově odpovědět na dvě trefy kyjovského Eliáše a do poločasové přestávky oba týmy odcházely za nerozhodného stavu 2:2. „První zápasy sezony bývají nervózní, čekali jsme složitý duel. Terény nebývají ještě ideální, navíc jsme na přírodní trávě měli před zápasem jen jeden trénink. Kluci si na to nějakou dobu zvykali,“ netajil Opatřil.

Toho mrzelo, že Kyjov inkasoval z ojedinělých šancí domácích. „Trestuhodně jsme dvakrát ztratili vedení. Domácí dvakrát ohrozili branku a vstřelili po pěkných centrech dva góly,“ podotkl.

Do druhého poločasu poslal hostující realizační tým i čerstvého Matěje Hynčicu, který dělal domácí defenzivě problémy. „Soupeř byl velmi dobrý a rychlý. Líbil se mi střídající Hynčica, hodně rozběhal naši obranu a dal dva góly,“ uznal Příkazský.

Hned po dvou minutách hry druhé půle vrátil Kyjovu vedení Karel Tomek, následně vsítil dvě branky Hynčica. „Do poločasu to byl vyrovnaný zápas, bohužel jsme zaspali začátek druhého poločasu a dostali dvě rychlé branky po našich hrubých chybách,“ mrzelo vedoucího Moravské Nové Vsi.

Naopak hostům poločasová změna taktiky pomohla k zisku tří bodů. „Zjednodušili jsme to, hráli jsme rychle nahoru. Ve druhé půlce jsme byli jasně lepší,“ tvrdil Opatřil, jenž před startem jara přišel o zkušeného Jakuba Červinka. „Na jaře už nám nepomůže, odešel do Osvětiman. Musíme se s tím popasovat. Zrovna v Moravské nám jeho organizační schopnosti v obranné středové řadě hrubě chyběly,“ dodal.

Kyjov se sedmatřiceti body dál vládne soutěži a v dalším kole přivítá v neděli od čtvrt na jedenáct dopoledne v derby Svatobořice-Mistřín. Moravská Nová Ves zůstává se třemi body na poslední čtrnácté pozici a v neděli se představí od tří hodin odpoledne ve Velkých Němčicích.

FK Moravská Nová Ves – FC Kyjov 1919 3:5 (2:2)
Branky: 35. Daniel, 43. Kalay, 83. Zelenka – 19. a 39. Eliáš, 47. Tomek, 51. a 77. Hynčica.
Rozhodčí: Kotýk – Rohrer, Malík.
ŽK: Tuček – Tomek.
Diváci: 112.

Fotogalerie: Moravská Nová Ves - Kyjov


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...