Situaci z loňského ročníku tak pokračuje i v aktuální sezoně. „Stejně jako loni jde ve většině případů o dlouhodobá zranění, která vyžadují operace. Rekonvalescence pak trvá několik měsíců. Nemáme už hráče kde brát,“ krčí rameny valtický stratég.

I přes rozsáhlou marodku ale jeho svěřenci v posledních šesti podzimních kolech hned čtyřikrát vyhráli. Co stálo za herním vzestupem? „Hráčům jsem v půlce podzimu řekl, že pokud do zimní přestávky neuhrajeme deset bodů, tak skončím. Situace byla kritická. Nakonec jsme jich získali dvanáct. Kluci makali a nikdo nic nevypustil,“ chválí valtické fotbalisty.

Ti zakončili první polovinu sezony sérií tří vítězství v řadě. Postupně si vyšlápli na Milotice, Nikolčice a Veselí nad Moravou. „Hrálo nám do karet, že šlo o soupeře z dolní poloviny tabulky. Kdybychom narazili na týmy z první čtyřky, bylo by to mnohem složitější,“ uvědomuje si.

Cení si především domácího vítězství proti Nikolčicím. „Ještě 20 minut před koncem jsme prohrávali 1:3 a nakonec jsme otočili na 4:3. Kluci ukázali, co v nich je. Ve Veselí jsme pak vyhráli jen 1:0, ale vypracovali jsme si asi šest vyložených šancí,“ popisuje lodivod Valtic.

Právě neproměňování šancí celek z Břeclavska trápilo. „Na I. A třídu jsme si vytvořili nadstandardní množství brankových příležitostí. Bohužel jsme je nezužitkovali. Když v zápase zahodíme pět nebo šest tutovek, je to těžké. Stalo se nám to třeba Vnorovech, kde soupeř v 89. minutě srovnal na 1:1 a v nastavení dokonal obrat. Útok je kvalitní, ale musíme lépe využívat šance,“ má jasno.

Defenzivu zase ovlivnila zranění. „Celý podzim jsme lepili stoperskou dvojici. V obraně jsme měli stabilního jen jednoho krajního beka, jinak se sestava pořád obměňovala,“ přibližuje.

A jiné to nebylo ani v zimní přípravě. „Na tréninky chodilo jen pár hráčů. Domluvili jsme se s kluky, že pokud se jich nesejde aspoň osm, trénink zrušíme. V tak nízkém počtu se toho po taktické stránce moc dělat nedá,“ mrzí kouče.

Aby toho nebylo málo, přišly Valtice v přípravě také o týmovou stálici. „David Ševčík, který odmakal celý podzim, si v práci zlomil tři žebra, což znamená měsíc a půl mimo. Pořád se nám to kupí, ale musíme bojovat,“ burcuje.

S jakým cílem vstoupí devátý celek B skupiny I. A třídy do jarního pokračování sezony? „Z devátého místa ztrácíme jen šest bodů na čtvrtý tým tabulky, která je vyrovnaná. Kdyby nám přálo štěstí, rádi bychom skončili do osmé příčky. Chceme udržet pozici ve středu tabulky a v létě uvidíme, co bude dál,“ dodává Dvořáček.


Načítám tabulku ...