Devatenáctiletý útočník má na svůj nízký věk bohaté fotbalové zkušenosti. „Od sedmnácti let jsem hrál za muže v Holíči, hodně mi dalo i roční hostování ve Skalici. Bylo to náročné po fyzické i mentální stránce. Skalica je ligový klub, je tam obrovská konkurence, což mi pomohlo k tomu, abych se stal lepším hráčem,“ přiznal pátý nejlepší střelec B skupiny I. A třídy.

První zahraniční štaci bere mladý slovenský fotbalista jako posun v kariéře. „Angažmá v Rohatci je pro mě krok dopředu, zároveň doufám, že mě posune ještě výš,“ přál si Tomele.

Ten nadále sní o kariéře profesionálního hráče. „Za pár let bych se rád viděl v ligovém fotbale. Makám na tom a věřím, že to vyjde,“ uvedl.

Zda preferuje českou, nebo slovenskou ligu však neprozradil. „Česká soutěž je kvalitnější, ale ligový fotbal bych hrál kdekoliv,“ vysvětlil Tomele s úsměvem.

Rozdíl mezi fotbalem v Česku a na Slovensku už poznal i v nižší soutěži. „Největší rozdíl je u fanoušků. Na Moravě jsou věrní a poctiví, hodně jich jezdí i na venkovní zápasy. Ale i hráči jsou na tom po fyzické i technické stránce na Moravě lépe,“ tvrdil kanonýr.

V Rohatci si kromě druhého místa užívá i nadstandardní podmínky, které klub pro své hráče připravil. V podzimní části Slavoj představil hned dvě sady nových dresů s vlastními jmenovkami jednotlivých hráčů, což je na I. A třídu velmi netradiční. „Ještě nikdy jsem nezažil, aby se klub v tak nízké soutěži staral o hráče takovým způsobem. Po každém tréninku máme oprané věci, dodržují se domluvené podmínky, určitě nám to přidává na motivaci,“ netajil Tomele.

Rychlonohý štírek se v posledním kole v Dubňanech blýskl parádní trefou, když povedeným obloučkem přehodil vyběhnutého gólmana a pečetil výhru 3:1. „Byl to můj nejkrásnější gól podzimu. Jsem moc rád, že mi lob vyšel z větší vzdálenosti, navíc proti silnému mužstvu,“ podotkl.

Po gólové oslavě posílal na tribunu srdíčka. „Bylo to pro moji úžasnou přítelkyni, která se o mě pěkně stará a posílá mě vpřed. Chodí na každý můj zápas, těší mě, že jsem ji mohl v posledním zápase věnovat tak pěkný gól,“ neskrýval Tomele.

Podle jeho slov se i v odvetné části dá očekávat tuhý boj s prvními Kozojídky o čelo tabulky. „Ani jeden z týmů nechce, aby mu postup utekl. Druhá půlka sezony bude podobná, přesto věřím, že budeme první,“ zdůraznil.

Kozojídky mají však v rukávu trumf, neboť kromě zápasu ve Vnorovech odehrají celou jarní část po rekonstrukci areálu na domácím hřišti. „Možná to budou mít doma náročnější, bude na nich větší tlak i kvůli fanouškům, které nebudou chtít zklamat,“ uzavřel Tomele.


Načítám tabulku ...