Když osmatřicetiletý odchovanec fotbalu v Březí před rokem pověsil kopačky na hřebík, rozhodl se pro trenérskou dráhu. Nepředpokládal však, že už po roce povede jako hlavní kouč celek v krajském přeboru. „Je to velký skok, ale právě proto si nabídky Moravanu vážím. Je to dáno určitě tím, že jsem v Lednici dlouho hrál a lidi v klubu mě znají,“ předpokládal.

Přestože se bývalému elitnímu kanonýrovi podařilo s Lednicí udržet krajský přebor, o vykonávání funkce hlavního trenéra pro následující sezonu nebyl přesvědčený. „Pro mě je pozice hlavního trenéra velice lákavá, ale vzhledem k tomu, že už jako asistent jsem si vyzkoušel, co trenéřina obnáší, nejsem prozatím rozmyšlený, zda bych nabídku přijal,“ uvedl lodivod po výhře nad Mutěnicemi na začátku června.

Fotbalisté Lednice (v modrém) porazili Mutěnice.
FOTO: Fóblova vítězná premiéra. Lednice slaví po výhře nad Mutěnicemi záchranu

Nabídku vedení Moravanu však nakonec přijal. „Původně jsem si chtěl dát od aktivního fotbalu odpočinek, ale ovlivnilo mě sledování anglické Premier League. Když vidím, jakým systémem tam trenéři trénují, vystupují na tiskovkách a pracují s emocemi, hodně mě to láká,“ prozradil Fobl.

Jeho trenérský vzor je Španěl Pep Guardiola. „Byť nemám rád Manchester City, obdivuji Guardiolu, který do fotbalu přenáší potřebnou preciznost a přesnost. Jeho styl působí strojově,“ uznal lednický kouč.

Ten si však uvědomuje, že mezi anglickou ligou a krajským přeborem je obrovský rozdíl. „Úroveň je úplně jiná, ale chtěl bych u hráčů nabudit tu obrovskou chuť do fotbalu. V tomto se mi líbí i Jürgen Klopp, který dokáže skvělou mentalitu přenést na celé mužstvo. Na hráčích pak jde vidět, jak se těší na tréninky i na zápas,“ podotkl Fobl.

Moravan, který skončil v premiérovém ročníku po postupu do nejvyšší krajské soutěže na čtrnácté příčce, čeká v létě spousta práce. „Sezona nebyla úplně optimální, ale po postupu jsme se potřebovali s novou soutěží seznámit. Jsme rádi, že jsme se zachránili a věřím, že budeme v dalších sezonách tabulkou stoupat,“ přál si stratég.

S jakým kádrem vstoupí Lednice do letní přípravy ještě není rozhodnuto. „Nejisté je pokračování dvou hráčů, s nimiž dál jednáme. Ale rýsuje se nám příchod útočníka z divize, jehož jméno zatím nechci prozradit, dokud nebude přestup dotažen. V přípravě dostanou příležitost i hráči širšího kádru a někteří kluci z béčka a dorostu,“ pravil Fobl.

Erik Burac se po půlroku ve třetiligovém Hodoníně vrací do Lanžhota.
Lanžhot vítá staronového kanonýra. Z Hodonína se vracím zkušenější, tvrdí Burac

Jeho svěřenci se poprvé sejdou k prvnímu tréninku v pondělí, v přípravě narazí na Osvětimany a Bystřici nad Pernštejnem. „Příprava bude velmi krátká, o to musí být intenzivnější,“ dodal kormidelník s úsměvem.