„Věděl jsem, že máme tým dobře nachystaný na A třídu, ale někteří nám nevěřili. Jsem hrozně rád, že se nám to povedlo a ukázala se kvalita, kterou máme na každém postu,“ lebedil si kouč Matoušek, který i v pětačtyřiceti letech obul kopačky a pravidelně nastupoval do zápasů.

Po podzimu sice se svými svěřenci figuroval na druhém místě za Hroznovou Lhotou, ovšem při spanilé jarní jízdě , při níž desetkrát vyhráli a dvakrát remizovali, ji přeskočili. V úterní dohrávce osmnáctého kola dominovaly Pohořelice ve Vojkovicích, které porazily 5:2 a kolo před koncem mají na druhou Hroznovou Lhotu náskok už sedmi bodů. „Nejlepší na tom je, že v žádném z tom jarních zápasů jsme si nezasloužili prohrát. I když jsme remizovali, tak právem a nebyli jsme horší,“ lebedil si Matoušek.

Líšeňský stoper Jakub Černín podával i na jaře kvalitní výkony.
Černín na odchodu z Líšně? Opět je o něj zájem, sledovali ho prvoligoví skauti

Ani v krajském přeboru nehodlá s partou hráčů z pohořelického okolí vymetat spodní pozice tabulky. „Slyšel jsem, že se nás týká tak boj maximálně o desátou příčku a níž. Už čtvrtým nebo pátým rokem, co tým trénuji, si ale navykáme vždy na vyšší úroveň a hrajeme přípravné zápasy z týmy z vyšších soutěží, takže si myslím, že můžeme atakovat i horní pozice,“ poznamenal hráč a trenér v jedné osobě, který si s Bystrcí zkusil druhou ligu.

Nejvyšší krajská soutěž nemusí být nejvyšší meta, na kterou celek z pomezí Brněnska a Břeclavska dosáhne. „Pohořelice jsou město, proto si myslím, že krajský přebor je tu adekvátní soutěž a uvidíme, co bude dál. Teď se hlavně chceme v soutěži zabydlet a etablovat,“ nastínil plány Matoušek, který sází především na hráče z blízkého okolí.

Pravidelně se pokouší začlenit do A týmu hráče z dorostu. „Nedá se hrát jen s místními kluky, ale vždy se snažíme oslovovat kluky z okolních vesnic. Chceme, aby prošli naší mládeží. Ty nejlepší pak samozřejmě neudržíme, ale jde nám o to, abychom vytvořili kvalitní fotbalisty i z průměrných hráčů,“ nastínil Matoušek.

Celostní kouč Vít Schlesinger a jeho svěřenci Ladislav Krejčí a Matěj Kovář (zleva).
Nese zodpovědnost za činy. To z něj dělá velikána, říká o Krejčím mentální kouč

Ten také doufá, že se vrátí Robin Sláma s Vojtěchem Kratochvílem, který klub opustili před začátkem této sezony. „Chceme tým doplnit o dva hráče a doufám, že vyjde i návrat Robina s Vojtou. Taky se těšíme na návrat Pavla Sedláčka po zranění,“ dodal Matoušek.

V končící sezoně už má před sebou poslední zápas, který si v Pohořelicích hodlají náležitě užít. V sobotu od půl jedenácté dopoledne totiž vyzvou Velké Pavlovice a potom převezmou před domácími fanoušky pohár pro vítěze I. A třídy. „Pro příznivce bude samozřejmě k dispozici občerstvení a pivo,“ lákal Matoušek.