Do začátku nové sezony se musí loňský mistr I. A třídy vypořádat se ztrátou hned dvojice gólmanů. „Adam Minařík se bude z důvodu dlouhodobých zranění věnovat pouze trénování brankářů a hře v poli. Další gólman Michal Hübl kvůli nízkému vytížení odchází nejspíš do Kostic,“ říká zkušený stratég.

Přestože zůstává Lukáš Prokop, jenž plnil v minulé sezoně roli stabilní jedničky, vedení hledá dalšího gólmana. „V dnešní době není jednoduché přivést nové hráče, natožpak gólmana. Je pravda, že Lukáš Prokop vzbuzuje u ostatních brankářů obavy, ale u mě nemá nikdo na žádném postu jistotu. Rozhoduje momentální forma. Na začátku přípravy začínají opět všichni od nuly,“ vysvětluje Volf, jenž počítá i s odchodem Mária Vrábela, který se vrací na Slovensko.

Adam Hložek v dresu svého nového zaměstnavatele.
Bydlení i post vedle Schicka. Snad i góly budeme dávat spolu, doufá Hložek

Kromě tří avizovaných odchodů zůstává lednický kádr beze změn, naopak se počítá s jeho rozšířením. „S téměř jistotou můžu potvrdit, že nás posílí tři naši dorostenci Filip Foukal, Kryštof Lucký a Vítek Kyněra. Přesvědčili nás svou výkonností, a je na čase, posunout je z dorosteneckého fotbalu do dospělého. V Lednici se začalo zhruba před deseti lety pracovat s mládeží, a tahle trojice je první sklizené ovoce. Kromě nich bych rád u nás přivítal další tři až čtyři hráče, protože na jaře jsme opravdu bojovali s úzkým kádrem. Jednáme s hráči z nižších i vyšších soutěží, ale jednání jsou náročná. Spousta kluků z nižších soutěží nemá ambice, nebo chtějí naopak zůstat ve vyšší soutěži i když byli méně v klubech vytěžovaní. Přitom v Lednici vedení klubu vytváří pro fotbal hráčům výborné podmínky,“ krčí rameny lednický trenér.

Ten se v nové soutěži nejvíc těší na duel proti Spartě Brno. „Působil jsem tam, když jsme hráli divizi. Určitě pro mě bude zajímavý i zápas s Mutěnicemi, které trénuje Marcel Houška. Právě on mi dělal ve Spartě asistenta, jsme si blízcí. Kvalitní týmy byly v loňském ročníku i Kuřim, Boskovice, Rousínov. Ambice jistě bude mít i mladá rezerva Líšně, a tak jsem na vzájemnou konfrontaci s nimi zvědavý,“ neskrývá Volf.

Útočník Radek Sasín (v červenočerném dresu) v utkání zimní přípravy proti Slovácku B.
Na návrat do Radějova myslím, ale ještě je brzy, říká hodonínský útočník Sasín

Letní přípravu odstartuje nováček soutěže v pondělí. „Už od ledna jsme všechno přizpůsobili vyšší soutěži a trénovali třikrát týdně. Čekají nás zápasy proti kvalitním Bohunicím, Bzenci, Rohatci a také turnaj Lednicko-valtického areálu,“ přibližuje kouč plán přípravy.