„Někteří hráči Tvrdonic včetně brankáře podali až reprezentační výkony a tím nám výrazně zkomplikovali cestu za výhrou nebo alespoň za remízo,“ glosoval bývalý útočník Sparty, Slavie, Slovácka či Zlína Vladimír Malár.

Oslavy 100 let fotbalu v Tvrdonicích: TJ Sokol Tvrdonice – AC Sparta Praha stará garda 5:3. Branky: Zonyga 3, Janulík, Blažek – Schánělec 2, L. Došek

Současný trenér divizní Břeclavi navlékl rudý dres, který coby hráč nosil v sezoně 2001/2002, společně s Martinem Frýdkem starším, Miroslavem Barankem, Luďkem Straceným, Josefem Jarolímem, Libor Doškem či Ondřejem Kušnírem.

„Byl jsem rád, že jsem dostal pozvánku a mohl se akce zúčastnit kór když jsem to měl v regionu. S některými kluky jsem se viděl po dlouhé době, další jsem poznal poprvé. Celkově to byla moc fajn akce,“ uvedl Malár.

Vedení tvrdonického Sokola jako první oslovilo brněnskou Zbrojovku, s Petrem Švancarou se ale nedohodlo, a tak na Podluží dorazili bývalí hráči pražské Sparty.

„Musím říct, že komunikace s Luďkem Straceným byla perfektní. Domluvili jsme se okamžitě. Tímto mu za všechno moc děkuji,“ prohlásil trenér Tvrdonic Jan David, který měl organizaci oslav sta let fotbalu v obci na starosti.

Hlavního pořadatele jenom mrzelo, že na utkání dorazilo jen několik desítek fanoušků. „Škoda, že přišlo tak málo lidí,“ mrzí Davida.

Na fotbalových oslavách Krumvíře se představila Stará garda Zbrojovky (v červeném). Tomáš Polách
VIDEO: Jarůšek, Polách či Švancara. Stará garda Zbrojovky na oslavách v Krumvíři

Podle něj se na návštěvnosti projevila akce ve Velkých Bílovicích, kam dorazili Sigi Team nebo letecký den v Břeclavi.

Kdo ale do Tvrdonic dorazil, své účasti rozhodně nelitoval.

Oslava začala ve fotbalovém areálu TJ Sokol už dopoledne. Celodenní program odstartovaly přátelské utkání všech věkových kategorií FKM Podluží, které se utkalo s Lanžhotem.

V předzápase „vinných mušek“ remizovaly Tvrdonice s Kosticemi. Na vedlejším hřišti byly připraveny atrakce pro děti a různorodé tvoření a stanoviště.

Oslavy vygradovaly ve vedlejším Národopisném areálu, kde vystoupily rockové kapely Alband a Kreyson Memorial.

Tvrdonice mají za sebou nejen vydařené oslavy významného klubového jubilea, ale i povedený ročník.

Zatímco minulý rok se Sokol v nejnižší krajské soutěži pouze zachraňoval, letos i díky vhodnému podílení a stabilizaci kádru skončil v I. B třídě skupiny C šestý.

„Tato soutěž nám nestačí. Sháníme mladé a perspektivní kluky. Chceme jít nahoru,“ přiznává David.

Tvrdonice mají pouze muže. Mládež je spojená s Moravskou Novou Vsí, Týncem a Kosticemi, nastupuje pod společným názvem FKM Podluží.