Svěřenci trenérů Jana Dohnálka a Jaroslava Řezáče zdolali výběr European Soccer School z Dallasu 2:1, chlapci z kategorie U12 porazili stejného soupeře 6:0.

„Pro nás to byla zajímavá konfrontace s neznámým soupeřem, první utkání na domácím hřišti. V prvním poločase, kdy za nás hráli starší kluci z devatenáctky, jsme vedli 2:0. Po změně stran jsme sestavu úplně vyměnili a šanci dostali kluci ze sedmnáctky, kteří i přes inkasovaný gól vedení uhájili,“ uvedl trenér břeclavského dorostu Jan Dohnálek.

Přípravný fotbal -
MSK BŘECLAV U19 - ESS DALLAS U19 2:1 (2:0)
Branky Břeclavi: Jochman 2
MSK BŘECLAV U12 - ESS DALLAS U12 6:0

Obě branky vítězů zaznamenal Jochman. Mladší žáci MSK zdolali americký výběr výraznějším rozdílem, výsledek ale až tolik nikdo neřešil.

„Soupeř měl problémy s velikostí hřiště. Asi je zvyklý hrát na menších plochách,“ vypozoroval předseda klubu z Břeclavi Alexandr Hrabal.

Známý trenér a funkcionář si oba mládežnické duely společně s rodiči a dalšími zvědavými diváky užil.

„Bylo to velice příjemné. Na to, že hráli žáci a dorost, tak přišlo kolem 150 diváků,“ těší Hrabala.

Fotbalisté z European Soccer School z Dallasu se v Břeclavi díky přeshraniční spolupráci se slovenskou Skalicí. „Zavolal nám manažer mládeže Tomáš Miša, zda bychom si s nimi nechtěl zahrát, rádi jsme toho využili,“ říká Hrabal.

Předseda klubu Alexandr Hrabal ukazuje zničený trávník na stadionu v ulici třídy 1. máje.
Předseda MSK Břeclav o řádění vandala: Padaly návrhy, ať nasadíme psy

Pro dorostence Břeclavi, kteří se chystají na další sezonu v divizi, to byl již druhý přípravný duel. První zápas sehráli ve Starém Městě, další utkání je na programu ve středu na hlavním stadionu v Senici.

Před startem nového ročníku sehrají břeclavští mladíci ještě dva duely. Devatenáctka se o víkendu utká s Veselím nad Moravou, sedmnáctka s Ratíškovicemi. V generálce pak naděje MSK vyzvou Kroměříž.

Dorostence Břeclavi se ujali zkušení trenéři Jan Dohnálek s Jaroslavem Řezáčem, kterým pomáhají Viktor Blažek a Tomáš Hynek, vedoucím družstva je Silvie Šebestíková.

„Kádr je velice slušný. I když kluci už loni nehráli vyloženě špatně, chyběly jim branky Havleny, který odešel do Brna. Letos by se měl vrátit, a tak bychom společně s ním rádi hráli v klidném středu tabulky,“ přeje si Dohnálek.

Bývalý kouč Vracova, Ratíškovic či Veselí nad Moravou začínal s tradičním parťákem Řezáčem v Břeclavi u žáků, které zachránili v krajském přeboru.

V minulé sezoně se posunuli k dorostu, ale po nevydařeném vstupu žáků do sezony se vrátili k patnáctce. Tu znovu udrželi v soutěži.

Letos povedou už jenom dorosty.