Kádr Moravanu v úvodu sezony trápí obsáhlá marodka. „Nastoupili jsme oslabení o dalšího hráče Pavla Simandla, v zápase se ještě zranil Lukáš Hovězák. Naše martyrium se zraněním se stále zvětšuje. Mrzí mě, že nejsme v plné síle,“ krčil rameny zkušený stratég.

Sparta si přijela do Lednice spravit reputaci ze zápasů ve venkovním prostředí, v nichž zatím nebodovala. „Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. Lednice vyhrála v Krumvíři, má vysoké hráče, umí rozhodovat ze standardek. Na zápas jsme se pečlivě připravovali,“ přiznal hostující kouč Radek Štourač.

Vyrovnaná první půle nabídla brankové příležitosti na obou stranách, gól však v úvodních pětačtyřiceti minutách nepadl. „Překvapilo mě, že se domácí neprosazovali víc. Čekal jsem, že nás dostanou pod tlak, naopak se stáhli a hráli na brejky. Nám se dařilo už v první půli, jen jsme nevyužili šance, které jsme měli. Chystali jsme se na domácího útočníka Petra Macha, kterého znám už ze Startu Brno nebo Bohunic. Tím, že kvůli zranění nenastoupil, jedno nebezpečí odpadlo,“ netajil lodivod Sparty.

Domácí trenér se s jedním bodem nespokojil, proto v druhé půli zvolil ofenzivnější taktiku. „V naší situaci je každý bod dobrý, ale já jsem chtěl tři. Tento tah se mi vymstil, samozřejmě k tomu přispěl i špatný výkon hráčů. Když to porovnám s minulým zápasem v Krumvíři, vidím ve výkonech hráčů diametrální rozdíly. Byli jsme bojácní a chyběla nám chuť podstupovat osobní souboje. Nebyli jsme v pohybu a hráli příliš staticky,“ vysvětlil Volf příčiny neúspěchu.

Sparta se totiž po chybě domácí defenzivy dostala v 70. minutě do vedení, když se prosadil Tomáš Košut. Domácí následně vsadili vše na jednu kartu a hnali se za vyrovnáním. V závěru však dostali další dvě branky, o které se postarali Jindřich Stehlík s Jakubem Pojslem. „Za vítězstvím jsme si šli celý zápas. O přestávce jsem hráče nabádal k trpělivosti. Honza Urban s Tomášem Košutem skvěle opanovali střed hřiště. První gól sice padl po chybě Lednice, ale další dva jsme si hezky vypracovali. Stehlík odehrál velice dobrý zápas, Pojsl brankou navázal na hattrick z minulého týdne, ale nechci vyzdvihovat jedince. Celý tým podal velmi dobrý výkon,“ chválil Štourač své svěřence.

Lednický kouč se před sezonou nechal slyšet, že se v nové soutěži nejvíc těší na zápas právě proti Spartě, kde v minulosti trénoval. Zápas však nijak speciálně neprožíval. „Paradoxně jsem si na tento výrok vzpomněl až den po zápase, když jsem jel do práce. V den zápasu mě to ani nenapadlo. Od mého působení ve Spartě už uplynula dlouhá doba, v současném kádru Sparty jsou už jenom dva kluci, které jsem trénoval. S Jindrou Stehlíkem jsme se po zápase pozdravili,“ dodal Volf.

Jeho svěřenci nastoupí v příštím kole na hřišti posledních Ivančic. Zápas je na programu v neděli od čtyř hodin odpoledne. „Všichni si myslí, že se v Ivančicích chytíme, ale nebude to tak jednoduché. I když jsou poslední, mají výborné fotbalisty, kteří se sehrávají. Několikrát jsem je viděl, a síla ivančického mužstva neodpovídá jejich postavení v tabulce,“ uzavřel trenér Moravanu.

Ve stejném termínu přivítá Sparta na domácím hřišti v brněnském derby rezervu Líšně, která v novém ročníku pouze jednou ztratila body a patří ji druhá příčka.

TJ Moravan Lednice – FC Sparta Brno 0:3 (0:0)
Branky: 70. Košut, 81. Stehlík, 83. Pojsl
Rozhodčí: Kříž – Holík, Špaček
ŽK: 55. Ianosteac, 62. Ferby – 24. Janderka, 62. Krejčíř, 64. Krejčí, 74. Stehlík
Diváci: 150


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...