Šestatřicetiletý záložník se svým penaltovým hattrickem podílel na demolici Šlapanic. Lídr tabulky přestřílel soupeře vysoko 7:0. Vývoj utkání však pro lednického exekutora nehraje žádnou roli. „Neřeším, jestli jdu na penaltu za stavu 6:0 nebo v poslední minutě remízového zápasu. Žádný tlak si nepřipouštím a vždycky čekám na pohyb gólmana. Říkám si, že z penalty můžu jedině získat. Když nedám, tak nedám. Ale ani Messi někdy nedá,“ dodává s úsměvem.

Bývalý hráč Šardic či Břeclavi vstřelil v sezoně už sedm branek, z toho šest z pokutových kopů. „Za žádného penaltového odborníka se nepovažuji, ale je pravda, že jsem nedal pouze dvě penalty v kariéře. Jedna z nich byla v dresu Břeclavi, na tu si bohužel vzpomínám,“ praví Gajdoš, jenž má za sebou i angažmá v Rakousku.

Břeclavští fotbalisté (v bílých dresech) vstoupili do jarní části výhrou nad Starou Říší.
OBRAZEM: Břeclav zahájila jaro výhrou nad Starou Říší. Trefil se Opina

Lednici se vstup do jarní části náramně podařil. Nejprve porazila hlavního soka v boji o první příčku z Veselí nad Moravou 5:0, následně nadělila „sedmičku“ Šlapanicím. „Na start soutěže jsme se dobře připravili. Máme nového trenéra, který neponechal nic náhodě. Vykládá se, že už máme postup do krajského přeboru ve svých rukou, ale já si to nemyslím. Nejdůležitějším zápasem jara měl být původně duel s Veselím. Za mě rozhodne následující utkání ve Vyškově,“ předpovídá zkušený záložník.

V neděli od půl jedenácté dopoledne hostí druhá rezerva Vyškova právě Lednici, na kterou ztrácí osm bodů. „Důležité je, abychom tam neprohráli. Soupeř může využít kluky z druholigového áčka, tak jak tomu bylo v sobotu ve Veselí nad Moravou. Tam nastoupili čtyři druholigoví hráči a rozhodli utkání (Veselí 4:9 Vyškov B - pozn. Red.). Musíme se na to připravit,“ tvrdí Gajdoš.

Břeclavští fotbalisté (v bílých dresech) vstoupili do jarní části výhrou nad Starou Říší.
FOTBALOVÝ SERVIS: Lednice vstřelila sedm gólů, Vranovice porazily Nosislav

Ten by si rád krajský přebor v Lednici zahrál. „S vyššími soutěžemi zkušenost mám. Hrál jsem druhou ligu za Poštornou, potom i vyšší soutěž v Rakousku. V Lednici na to kádr rozhodně máme. V přípravě jsme zápasy s týmy z krajského přeboru vyhráli. Nemáme se čeho bát,“ věří v postup z I. A třídy kanonýr víkendu.