Předchozí
1 z 5
Další

Fotbalisté Pohořelic (v červeném) nesmělým nováčkem rozhodně nebyli.Fotbalisté Pohořelic (v červeném) nesmělým nováčkem rozhodně nebyli.Zdroj: Deník/VLP Externista

NEJLEPŠÍ NOVÁČEK. Ke zlatým časům se nadechuje fotbal v Pohořelicích. Díky buditeli a bývalému druholigovému fotbalistovi Zdeňku Matouškovi se v městě na pomezí Břeclavska a Brněnska rodí respektovaný krajský klub. Pohořelice v minulém ročníku dominovaly B skupině I. B třídy, když nasázely přes sto gólů. Mužstvu se daří i o patro výš.

Pohořelice zakončily podzimní část sezony B skupiny I.A třídy na druhém místě o skóre za vedoucí Hroznovou Lhotu. Tu ovšem v závěrečném podzimním kole na domácí umělé trávě přehrály 3:1. „Nasbíral jsem nějaké zkušenosti a mám velkou podporu vedení. Když jsem přicházel, sešlo se na tréninku třeba šest hráčů, teď je to o něčem jiném, na tréninky chodí šestnáct kluků. Máme dobře vyvážený kádr, kromě zkušených kluků za nás nastupují i mladí,“ lebedí si Matoušek. Zabojují na jaře o postup do krajského přeboru? 

NEJDOMINANTĚJŠÍ TÝM. Jediný celek napříč krajskými soutěžemi se může pochlubit tím, že podzimní částí sezony prošel bez porážky. Jde o fotbalisty Troubska v B skupině I. B třídy, kteří ze třinácti zápasů deset vyhráli a tři remizovali. Tabulce vévodí s devítibodovým náskokem na druhé Střelice, za které nastupuje známý exligový fotbalista Petr Švancara.

Fotbalistům Božic účast v krajské soutěži zhořkla.Fotbalistům Božic účast v krajské soutěži zhořkla.Zdroj: TJ Sokol Božice

OTLOUKÁNEK. Fotbalisté Božic sice opanovali v minulé sezoně znojemský okresní přebor, účast v krajské soutěži jim zatím zhořkla. V B skupině I. B třídy nevyhráli jediný ze třinácti podzimních duelů a se třemi body za tři remízy se krčí na poslední příčce tabulky.

Nevábně vypadá i skóre novice 21:59. „Zatím to vypadá, že se nám ta parta rozpadá, že se starší vozí po mladších, i když v mnoha případech zrovna není chyba na jejich straně. Je težký hledat chyby či přednosti jednotlivců, když se každý zápas nastupuje na hřiště v jedenácti lidech. Dlouho jsem nemluvil s tolika hráči, aby mi řekli, že se vlastně ani na ten fotbal netěší,“ stálo na facebookových stránkách klubu v půli sezony. Od té doby k pokroku nedošlo a Božice budou mít mnoho práce, aby odvrátily návrat do okresního přeboru. 

NEJLEPŠÍ STŘELEC. Jasně nejvíc branek ze všech kanonýrů napříč soutěžemi nasázel Tomáš Štafa hrající za rezervu Ráječka v A skupině I. B třidy. Zejména díky němu vede celek z Blanenska tabulku nejnižší krajské soutěže. Štafa se postaral o čtyřiadvacet z šestačtyřiceti branek Ráječka.

Podíval se taky do A týmu, které hraje krajský přebor. V něm vstřelil dvě branky. Tam ovšem celek z Blanenska strádá, po podzimu je až na čtrnácté příčce. Dostane třiatřicetiletý kanonýr víc prostoru v A týmu?

Fotbalisté Hroznové Lhoty (bíločervené dresy) v televizním duelu přehráli Vnorovy 5:1. Zápas na Zelničkách sledovalo 1500 diváků.Fotbalisté Hroznové Lhoty (bíločervené dresy) v televizním duelu přehráli Vnorovy 5:1. Zápas na Zelničkách sledovalo 1500 diváků.Zdroj: Jaroslav Kicl

NEJSLEDOVANĚJŠÍ ZÁPAS. Hodonínsko je okres regionálnímu fotbalu zaslíbený. B skupina I. A třídy je především díky vyhledávaným derby mezi týmy z okresu nejnavštěvovanější krajskou soutěží. Říjnový televizní souboj mezi Hroznovou Lhotou a Vnorovy se ale vyjímal. Na zápas vysílaný kamerami ČT sport si našlo cesto tisíc pět se diváků, tedy návštěva, která by se neztratila ani ve druhé lize. Hroznová Lhota s ambasadorem, jimž byl bývalý ligový fotbalista Michal Ordoš, dokráčela k výhře 5:1. „Byl to nevšední zážitek pro každého fotbalistu,“ má jasno. „Když jsem se díval na záznamy gólů, přišlo mi to jako od profesionálů, prostě kvalita. Každý z nás si to přehraje minimálně desetkrát. Budeme z toho žít opravdu hodně dlouho,“ rozplýval se hrdina utkání Ondřej Březina, jenž nasázel čtyři góly.