Moravanu se úvod zápasu vůbec nepovedl. Po čtrnácti minutách už prohrával 0:3, když se dvakrát prosadil Ondřej Ullmann a jednu trefu přidal Abdulai Dabó. „Byl to úplně nejhorší vstup do zápasu z celé sezony. Svým absolutně odevzdaným výkonem jsme soupeři darovali tři branky a bylo po utkání,“ přiznal domácí kouč.

Kanonýr Ullmann se prosadil v posledních třech duelech hned pětkrát, s osmi góly vládne tabulce střelců krajského přeboru. „Je trošku paradox, že spíš doskakuje zápasy z lavičky. Jeho úspěšnost je každopádně extrémní, na každou z osmi branek potřeboval čtyřicet minut. Ale není to pro mě překvapení, Ondra je prostě střelec, když se nachází v pokutovém územní, je nesmírně platný," chválil kanonýra kuřimský lodivod Svatopluk Habanec.

Lednici vrátil do zápasu ve třiadvacáté minutě Petr Mach. „Díky tomu, že jsme prohrávali o tři branky a už o nic nešlo, na naše kopačky se vrátila větší svoboda a začali jsme hrát. Kvalita soupeře byla však extrémně vysoká,“ tvrdil Fobl.

Starší dorostenci MSK Břeclav (v modrém) podlehli 2:5 Líšni B.
PODÍVEJTE SE: Starší dorostenci Břeclavi nestačili na favorita z Líšně

Veškerou snahu Moravanu však zhatil po změně stran David Petřík, který dvěma góly pečetil výhru Kuřimi. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," tušil Habanec

Vysoký debakl už jen zmírnil dvacet minut před koncem Tomáš Pálka, jenž se trefil ve třetím utkání v řadě. Čtvrtá porážka v sezoně však poslala Moravan na poslední šestnácté místo.

Podle Fobla je Kuřim nejsilnější mužstvo krajského přeboru. „Po konfrontace s ostatními soupeři tuším, že Kuřim bude jasný aspirant na postup. To ji u nás chyběli ještě dva důležití hráči,“ zdůraznil lednický kormidelník.

Ten i přesto věřil, že duel s Kuřimí zvládne jeho celek lépe. „V minulé sezoně jsme ji dvakrát obrali o dva body. Pomyslná myšlenka, že na tohoto soupeře umíme, vzala za své,“ usmál se Fobl.

Starší dorostenci MSK Břeclav (v modrém) podlehli 2:5 Líšni B.
PODÍVEJTE SE: Starší dorostenci Břeclavi nestačili na favorita z Líšně

Moravan, který je s pěti body poslední, čeká důležitý duel už ve čtvrtek od čtyř hodin odpoledne na hřišti Ratíškovic. Kuřim se ve stejném termínu představí v Mutěnicích. „Rádi bychom pokračovali na vítězné vlně, Kunštát i Krumívř jsou nám v patách, musíme si vytvořit co největší bodový polštář. Netajíme se, že pomýšlíme na postup," dodal Habanec.

TJ Moravan Lednice – FC Kuřim 2:5 (1:3)
Branky: 23. Mach, 70. Pálka – 2. Dabó, 7. a 14. Ullmann, 50. a 65. Petřík.
Rozhodčí: Bábíček – Holík, Wencl.
ŽK: Pálka, Krejčí – Pitel.
Diváci: 150.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...