„Těžké jsme si to udělali sami, protože, při vší úctě k soupeři, si myslím, že jsme byli celý zápas lepší. Akorát jsme neproměňovali šance. I v prvním poločase jsme jich měli dost, ale chybělo nám finální řešení,“ vysvětlil jeden dvojice hrajících trenérů Jan Havlíček důvod, proč jeho tým musel otáčet nepříznivé skóre.

Všechno mohlo být jinak, kdyby třeba už první útok skončil gólem, ale Antonín Preč svoji vyloženou šanci zahodil. Po něm pak další minimálně čtyři spoluhráči. Navíc ve 27. minutě sudí nejprve uznali gól Romana Hlaváčka po rohovém kopu, aby jej vzápětí po dohodě hlavního s pomezním asistentem odvolali. Takže trest asi musel přijít zákonitě.

Sedm minut před přestávkou prakticky první „výlet“ hostů před domácí branku skončil ranou Davida Michny pod břevno a jejich vedením. „Po tom gólu jsme spadli hodně dolů z výkonu, který jsme do té doby předváděli. Ale hned se startem druhého poločasu jsme se k němu dokázali vrátit a skóre jsme otočili. Musím kluky pochválit, mužstvo zase ukázalo svoji vnitřní sílu,“ zdůraznil Havlíček, který přišel na trávník v šedesáté minutě a po čtvrthodině a zaznamenal rozhodující branku.

Vyrovnání zařídil dvě minuty před tím rovněž střídající Zdeněk Traxl, s jehož příchodem na hřiště se tlak na branku hostů ještě zvýšil. Po Havlíčkově gólu se hosté sice snažili otevřít hru s preferencí ofenzívy, ale do nějakých větších příležitosti je domácí obrana už nepustila.

FC BOSKOVICE - SOKOL KRUMVÍŘ 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 73. Traxl, 75. Havlíček – 38. Michna. Rozhodčí: Julínek - Chabiča, Kocman. ŽK: Stara, Müller, Dračka – Soukup, Rozkydal, Ondroušek, Michna, Adamec. ČK: 88. Michna (Kr.). Diváci: 130.
Boskovice: Bednář – Müller (90.+2. Cichra), Daněk, Kolář, Černý - Závodný, Martínek, Preč (85. Tenora), Stara (90. Dračka), Hlaváček (60. Havlíček) - Novák (46. Traxl). Trenéři: Jan Havlíček, Lukáš Martínek.