První fotbalové krůčky dělal v brněnské Spartě, mládežnické kategorie prošel ve Zbrojovce a následně odehrál třiašedesát zápasů v Moravskoslezské fotbalové lize. Nastupoval v ní za Mohelnici, Břeclav a ještě loni na podzim za Start Brno.

Nejvyšší soutěž okusil v sezoně 2020/2021, kdy v dresu Blanska odehrál čtrnáct druholigových zápasů, v nichž se třikrát střelecky prosadil.

Meziokresní turnaj mladšího dorostu v Kosticích vyhrál výběr OFS Blansko.
PODÍVEJTE SE: Turnaj dorostenců v Kosticích ovládl výběr Blanenska

Jak přítomnost hráče s tolika zkušenostmi vnímají spoluhráči a protihráči v B skupině I. A třídy, kterou Nikolčice hrají? „Určitě ode mě mají nějaká očekávání. Ani pro mě to není jednoduché, myšlení na této úrovni je trochu jiné. Člověk si na to musí zvyknout,“ přiznal Sedlo.

Zatímco v minulých angažmá nastupoval v obraně či záloze, v Nikolčicích z něj udělali hrotového útočníka. „Hraju tam, kde mě trenér postaví. Ale cítím se spíš jako obránce, v útoku jen zaskakuju,“ vysvětlil s úsměvem.

V Břeclavi se konal oblíbený Racio Běh kolem Dyje.
FOTO: V Břeclavi se konal Racio běh kolem Dyje. Najdete se?

V dresu Družstevníku na jaře odehrál šest zápasů a hned pětkrát se zapsal do kolonky střelců. „Je to dost zkreslené posledním zápasem ve Valticích, kde jsme vyhráli 6:0 a dal jsem čtyři góly, proto úplně spokojený nejsem. V předchozích zápasech jsem hrál v útoku i na křídle a góly jsem nedal,“ podotkl Sedlo.

Výhra nad posledním celkem tabulky byla podle něj důležitá. „Už jsme potřebovali vyhrát, protože jsme měli nějaké špatné výsledky (tři porážky v řadě – pozn. red.). Doufám, že nás to nakopne a chytneme se,“ přál si.

Fotbalisté brněnského Startu (v červeném) minulý týden v pátek doma podlehli rezervě ostravského Baníku 0:2.
Kam vyrazit o víkendu na fotbal? Doma se představí Břeclav, dojde i na derby

Přestože si fotbal v rodné obci užívá, v létě má v plánu návrat do vyšších soutěží. „Mám ještě roky na to, abych hrál výš,“ podotkl Sedlo.

Kariéru by však jednou rád dohrál doma. „Určitě se budu těšit, až se zase do Nikolčic vrátím,“ dodal.