Moravanu vyšel úvod zápasu na výbornou. Hned v první minutě otevřel skóre Nikola Klimovič, v šestadvacáté minutě pak zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Mach. „Pro nás to byl lehký začátek, když jsme skórovali v první minutě. Hosté měli prostupnou obranu, dali jsme druhý gól a utkání bylo rozhodnuté,“ tvrdil zkušený stratég.

Po změně stran ještě skóre navýšil svou druhou trefou Klimovič a v nastavení upravil na konečných 4:0 David Bucňák.

Fotbalisté Ratíškovic (v modrém) porazili Bystrc-Kníničky.
VIDEO: Ratíškovice zvládly přestřelku s Bystrcí. Řádil uzdravený Toman

Kromě Lednice však zvítězily i další celky, které bojují o záchranu. Bosonohy vyhrály 3:2 s Rousínovem, Svratka porazila 1:0 Moravskou Slavii. „Je to pro mě takové srandovní, zatím se bavím,“ nadhodil Koch.

V případě sestupu Břeclavi z divize by ani patnáctá příčka Moravanu nezaručila záchranu krajského přeboru. „Říkal jsem to hráčům i všem v klubu, musíme se dívat na čtrnácté místo, ne na patnácté,“ zdůraznil lodivod.

Ten je s výsledky v jarní části spokojený, důvody momentálního tabulkové postavení hledá v nepovedeném podzimu. „Přišel jsem k mužstvu později, ale u nás je problém podzim. Tam se ztratilo hodně bodů,“ vzpomněl Koch.

Jeho svěřenci ztrácí z patnáctého místo na čtrnácté Rajhradice dva body. V příštím kole hostí už v pátek od šesti hodin doma Krumvíř. Následně se setkají s přímými konkurenty v boji o záchranu s Bosonohami a Moravskou Slavií. „Je dobré, že si to můžeme uhrát sami,“ dodal.

TJ Moravan Lednice – Rajhradice 4:0 (2:0)
Branky: 1., 64. Klimovič, 26. Mach, 92. Bucňák.
Rozhodčí: Putna – Skoupý, Smutný.
ŽK: Brovchenko, Ferby, Klimovič, Pálka – Kouřil, Sedlák, Bělák.
Diváci: 177.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...