Tomu se bude hlásil stávající kádr. „Doplníme ho zajímavými dorostenci, navíc se má vrátit jeden až dva hráči z Rakouska,“ uvedl lodivod, který nechtěl být konkrétní.

Přípravné duely, v nichž Moravan narazí na Vojkovice, Rajhrad, Novosedly, Nedvědice a Oslavany, jsou na programu až v únoru. „Radši chceme pořádně potrénovat. Zápas je sice kondičně náročný, ale trénink má v zimě větší přínos,“ vysvětlil Koch.

Bzenecký předseda Luboš Drozdy (vpravo) si plácl s ligovým koučem Bohumilem Páníkem.
Do Bzence míří trenérské eso. Drozdy si plácl s Páníkem

Podle jeho slov je potřeba, aby si jeho svěřenci zvykli na jiný způsob hry. Zlepšení očekává především v defenzivě, která je s šestatřiceti obdrženými góly druhou nejhorší v soutěži. „Vychází to ze stylu hry, který Lednice předtím hrála. Kluci nehráli účelně směrem nahoru, přicházeli o míč v nebezpečných prostorech, proto dostali tolik branek,“ viděl příčinu nezdaru.

Ovšem pouze defenzivní fotbal od Moravanu v jarní části nečekejme. „Musíme i nějaké góly vstřelil, jinak nemůžeme vyhrát. Zapracujeme na přechodové fázi a hru zrychlíme, aby to nebyl pomalý fotbal starých pánů,“ hlásil Koch.

Ivan Hašek na výročí 90 let fotbalu ve Svatobořicích-Mistříně.
Nový kouč reprezentace válel ve Svatobořicích. Hašek je pohodář, říkají místní

Podle něj budou pro záchranu důležité výsledky z úvodu jara. „Pokud v prvních čtyřech kolech uděláme třeba osm, devět bodů, pak se o něčem můžeme bavit. Ale los je těžký, začátek v Kunštátu není žádná hitparáda, tam se moc nevyhrává. Na druhou stranu, když se chcete zachránit, musíte bodovat i tam. Buď se chytneme, nebo ne,“ podotkl.

Vzpruhou byla pro lednické fotbalisty výhra 3:1 na hřišti Moravské Slavie v posledním podzimním kole. „Klukům ten zápas hodně psychicky pomohl. Předvedli jsme fotbal, který měl parametry. I když směrem dozadu byly nějaké nedostatky, tak nějak bych si to představoval,“ dodal Koch.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...