Jedinou branku klání vstřelil ve dvacáté minutě domácí útočník Petr Mach.

Přestože víc branek duel nenabídl, diváci se rozhodně nenudili. „Utkání se hrálo na perfektně připraveném hřišti. Myslím, že diváci viděli slušný fotbal. I když padl jen jeden gól o dramatické situace nebyla nouze,“ potvrdil hostující stratég Radek Toman.

Hodonínského odchovance Michala Kempného podporovali rodiče přímo v aréně.
Kempní slavili zlato v aréně: Obrečeli jsme to. Bude i oslava v Hodoníně

Ten byl s herním projevem svých svěřenců i přes prohru spokojený. „Herně to nevypadalo špatně, ale nebyli jsme vůbec produktivní,“ věděl dobře.

Na nepříznivý výsledek však nemohl reagovat střídáním, na lavičce měl jen dva mladé dorostence. „Už několikátý zápas nám z různých důvodu chybí několik hráčů. Musíme si k tomu všichni sednout a tým doplnit, náš kádr je strašně úzký,“ přiznal Toman.

Tomu navíc bude v dalším kole chybět zimní posila Tomáš Chráscina, který byl sedm minut před koncem vyloučený. „Za mě to byla hodně přísná červená,“ uvedl krumvířský lodivod.

Fotbalisté Svratky Brno (v černém) narazí ve finále poháru na Rousínov.
Ratíškovice hostí finále poháru. Svratka si to rozdá s Rousínovem

I Moravan přišel v závěru utkání o klíčového hráče Nikolu Klimoviče. Mladý ofenzivní univerzál uviděl v osmaosmdesáté minutě druhou žlutou kartu a hřiště předčasně opustil. „Až další zápas nám ukáže, jak bude mužstvu chybět. Ale máme tam Kyněru, i když není úplně stejný typ, je gólový. Klimovič ale stejně neměl hrát, protože má zkoušku v Praze,“ netajil Koch.

Domácí se díky vítězství odpoutali od sestupového pásma, ale situace na chvostu tabulky je napínavá. Patnácté Rajhradice ztrácí na čtrnáctou Lednici jen bod, desátá Bystrc má pak na patnáctou příčku pouze čtyřbodový náskok. „Myslel jsem, že kolem třiceti bodů bude k záchraně stačit, ale možná ani nebude. Spodek tabulky je letos extrémně vyrovnaný,“ podotkl domácí kormidelník.

Lednice se v dalším kole představí v sobotu od půl jedenácté dopoledne na hřišti Bosonoh. „Je to pro nás nejdůležitější zápas závěru sezony. Rajhradice podle mě nevyhrají v Ratíškovicích, my v případě výhry v Bosonohách můžeme hodně odskočit,“ tvrdil Koch.

Krumvíř čeká ve stejný den od půl šesté večer klání s Boskovicemi-Letovicemi.

TJ Moravan Lednice – SK Krumvíř 1:0 (1:0)
Branky: 20. Mach.
Rozhodčí: Chabiča – Wencl, Bábíček.
ŽK: Ruber, Klimovič, Hovězák – Chráscina, Kobylka.
ČK: 88. Klimovič – 83. Chráscina.
Diváci: 250.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...