Moravan poslal těsně před poločasem do vedení Nikola Klimovič. Po změně stran zisk tří bodů potvrdili branky Lukáše Hovězáka a Michaela Rubera.

Kochovi svěřenci si výhrou zajistili kolo před koncem jarní části konečné čtrnácté místo. I kdyby se předposlední patnácté Rajhradice v posledním kole na Lednici bodově dotáhly, kvůli horší bilanci vzájemných zápasů ji už nepředskočí. „Když jsem do toho vlezl, chtěl jsem mužstvo zachránit. Je fajn, že jsme splnili cíl,“ těšilo šéfa lednické lavičky.

Celek z Břeclavska se tak zachránil díky skvělému konci jarní sezony, kdy vyhrál sedm z deseti zápasů. „Zlepšili jsme herní projev, byl daleko rychlejší už od rozehrávky vzadu. Myslím, že to bylo koukatelné,“ tvrdil Koch.

Záchranu v nejvyšší krajské soutěži ledničtí fotbalisté oslaví bez přítomnosti svého trenéra. „Ve středu budeme hrát bago na pivo-párek, větší oslavu pak plánují kluci na sobotu, toho se však nezúčastním. Ve čtvrtek odlétám na dovolenou, ale ať se kluci ožerou, já to zvládnu v Itálii taky,“ smál se zkušený stratég.

Ročník uzavře Moravan v sobotu od půl jedné odpoledne na hřišti Ráječka.

Fotbalisté Lednice (v modrém) slaví záchranu v krajském přeboru.
ANALÝZA: Pět klíčových faktorů lednické záchrany. Kdo v létě skončí?

TJ Moravan Lednice – SK Moravská Slavia Brno 3:0 (1:0)
Branky: 45. Klimovič, 79. Hovězák, 85. Ruber.
Rozhodčí: Korčák – Ježek, Stejskal.
ŽK: Ferby, Hovězák, Wolgemuth – Čus.
Diváci: 145.

Fotbalisté Rohatce (v bílém) remizovali 1:1 s Baníkem Dubňany.
OBRAZEM: Dubňany vyválčily v Rohatci bod. Proti rowdies zasahovala policie

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...