Rodákovi z Lužic na Hodonínsku se rázem změnil život. "V Líšni trénujeme skoro každý den, což jsem doposud nezažil, ale studuju v Brně na jazykovce, v cestování není problém. Na tréninky do Líšně jezdím hned ze školy šalinou, zpátky se vracím až večer. Volného času už mi pak moc nezbývá, ale beru to jako životní šanci," netajil dvacetiletý fotbalista.

Ohledně jeho budoucnosti bude jasno v pátek. "Jsme domluvení, že si mou zkoušku v Líšni vyhodnotíme. Moc bych si přál, abych se líbil, ale vůbec netuším, jak to dopadne," nechtěl předpovídat Svoboda.

Zelená je tráva, fotbal to je hra!
KVÍZ: Fotbalový podzim na Hodonínsku. Vyzkoušej, zda jsi v obraze?

Autor tří podzimních branek v krajském přeboru měl původně namířeno do jiného celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. "Po zápase se Svratkou Brno zamnou přišel Karel Kroupa a řekl mi, že jsem se mu líbil. Zeptal se mě, jestli bych neměl zájem o angažmá v Prostějově. Na náš říjnový zápas proti rezervě Líšně se na mě pak přijel podívat i prostějovský trenér Pavel Šustr, ale zápas se nám nepovedl a prohráli jsme 0:3. Neměl jsem ani ze svého výkonu dobrý pocit, na malé umělce jsem nemohl těžit z mé rychlosti, která je mojí silnou stránkou. Nebyl to z mé strany dobrý zápas, proto chápu, že Prostějov padl," vysvětlil fotbalista, o něhož se v minulosti zajímal i Hodonín nebo Lanžhot.

Svoboda však dlouho nesmutnil. "Když jsem zavolal mému osudovému kouči Marcelu Houškovi, že Prostějov nevyšel, utěšil mě zprávou o zájmu Líšně. Voláme si často, je to trenér, který si mě vytáhl z dorostu do mužů, hodně mi dal," prozradil záložník.

Fotbalisté Vnorov (v červeném) přezimují na třetím místě B skupiny I. A třídy.
Tři postupy za sebou? I. A třídu jdeme vyhrát, ale jaro bude jiné, zní ze Vnorov

Ten má na zimní přestávku jasný cíl. "Chci na sobě tvrdě pracovat. Tréninky v Líšni mi hodně dávají, ale chci v tom individuálně pokračovat. Bez ohledu na to, jak to dopadne, v zimě se můžou ozvat jiní zájemci, chci být připraven," dodal Svoboda.