Do druhé poloviny sezony vstoupí Družstevník s bilancí čtyř vítězství, jedné remízy a osmi porážek. „Škoda, že jsme spoustu dobře rozehraných utkání nedotáhli do vítězného konce. Právě kvůli tomu nám v závěru chyběly body, které by znamenaly posun do vyšších pater tabulky,“ mrzí předsedu klubu Pavla Všianského.

Mužstvo podle něj v několika případech doplatilo na úzký kádr. „V momentech, kdy nás soupeř zatlačil, jsme neměli koho vystřídat. Tři nebo čtyři zápasy jsme prohráli především kvůli tomu,“ popisuje.

Před sezonou se přitom Nikolčice snažily posílit. „Sehnat nové hráče ale není jednoduché. Obecně jich je málo a k tomu situace kolem koronaviru. Snažili jsme se přilákat šikovné kluky z okolí, ale nemají zájem. Raději hrají okresní přebor. Nevím, čím to je. Nedokážu si to vysvětlit. Sám jsem celý život sportoval, chtěl jsem se zlepšovat. Tenhle přístup nechápu,“ krčí rameny Všianský.

Motocyklista Jan Brabec se představil na Rallye Dakar popáté a zaznamenal nejlepší výkon kariéry.
Jel jsem víc hlavou a oblékal se jak Michelin, říká po životním Dakaru Brabec

Po nových tvářích se tak klub poohlíží i v zimní pauze. „Doufám, že se nám podaří posílit. Nemusí jít o hráče top kvality, ale je potřeba, abychom měli možnost v zápasech vystřídat. Ve dvanácti lidech se hraje špatně. Uděláme vše proto, abychom na každý jarní duel měli k dispozici alespoň patnáct hráčů,“ říká předseda klubu.

Zároveň doplňuje, že nechce jít cestou drahých nákupů. „Přál bych si, aby nás posílili kluci, kteří mají ke klubu vztah. Nebo takoví, kteří si ho vytvoří. V současné chvíli za nás nastupují odchovanci nebo hráči, kteří přišli třeba před pěti lety a klub jim za tu dobu přirostl k srdci. Není jednoduché najít takové hráče, ale kluci, kteří I. A třídu vykopali od okresního přeboru, pomalu stárnou a posílení je nezbytné,“ vysvětluje.

Těšit ho může alespoň fakt, že v zimě by kádr neměl opustit žádný ze současných fotbalistů. „O žádném odchodu nevím. Momentálně se navíc snažíme zapojit kluky, kteří už rok před pandemií nehráli. Aby se dostali zpátky do formy a na jaře nám pomohli. Uvidíme, jak to dopadne,“ přibližuje.

Martin Rada (vpravo) a spolujezdec Jaroslav Jugas se po šesti letech vracejí na Rally Monte Carlo.
Jezdec Rada po pauze míří před kasino v Monte Carlu. Tentokrát s novým autem

Jaký je cíl pro zbytek sezony? „Skončit kolem osmého místa. To je reálné a v současné chvíli dostačující,“ má jasno Všianský.

Zimní přípravu hráči zahájí tento týden. „Začneme tréninkem v nové tělocvičně. Zaměříme se na kondici i herní věci. Čeká nás taky několik přípravných utkání. Zatím vím o duelu se Zbraslaví, kterou trénuje můj kamarád. Jde o velmi kvalitní mužstvo,“ dodává klubový předseda.


Načítám tabulku ...