Bývalý hráč Břeclavi či Lanžhota si představoval angažmá za hranicemi jinak. „Nebyl jsem v Rakousku spokojený. Neumím úplně dobře německy, což mi v kabině chybělo,“ prozradil.

Navíc nastupoval na nezvyklém postu. „V mých letech už jsem změnu pozice moc nedával. Hrál jsem skoro v útoku, ale tam už jsou potřeba rychlejší hráči. Už se spíš cítím jako defenzivnější záložník,“ vysvětlil šestatřicetiletý Simandl.

Kouč lednických fotbalistů Robert Koch.
Lednici čeká boj o záchranu. Klíčový bude úvod jara, tvrdí Koch

O zkušeného středopolaře okamžitě projevilo zájem několik klubů. „Bylo tam nějaké Rakousko, ale to jsem okamžitě vypustil. Pak už jsem řešil jenom místní kluby kolem Břeclavi. Zvažoval jsem, jestli nepůjdu už do nižší soutěže, ale nakonec jsem se rozhodl pro Lednici, kam mě to nejvíc táhlo,“ podotkl.

Na návrat do Moravanu, za který už od roku 2021 nastupoval, se těšil. „Na zimní přípravu tolik ne, ale na soutěž ano,“ usmál se Simandl.

Toho na úvodním tréninku přivítal kouč Robert Koch, který v závěru podzimní části nahradil Miroslava Fobla. „S trenérem Kochem jsem se dřív neznal. Poprvé jsme se viděli na pondělním tréninku,“ neskrývala nová posila.

Lanžhotský trenér Jaroslav Hílek nepřivítal na začátku zimní přípravy žádnou posilu.
Lanžhot trénuje v Senici. Není to optimální, přiznává Hílek. Dva hráči skončili

V čem vidí Simandl klíč k záchraně krajského přeboru? „V podzimních zápasech Lednice, které jsem viděl, měli kluci dost šancí, ale bohužel je neproměnili. Musíme být důslednější v obraně a proměňovat příležitosti,“ hlásil.

Lednice, která na předposlední Svratku Brno ztrácí čtyři body, začne odvetnou část 17. března na hřišti Kunštátu.


Načítám tabulku ...