„Každý zápas v této soutěži je pro kluky přínosem. Zatímco v okrese dominují, proti silnějším soupeřům to mají daleko těžší, alespoň se ale zdokonalují, nabírají cenné zkušenosti," pochvaluje si trenér starší přípravky Břeclavi Lukáš Reichmann.

Domácí mladíci odehráli proti Líšni zápas dvou zcela rozdílných poločasů. Zatímco úvodní část patřil Břeclavi, která vedla 5:0, po krátké přestávce se ale soupeř zlepšil a výsledek dokonce otočil na 6:5. Hráči MSK porážku odvrátili až z posledního rohu.

„V prvním poločase se nám dařilo kombinačně i střelecky, bohužel ve druhé půli jsme dostali tři rychlé góly, což nás trošku rozhodilo. Líšeň začala lépe kombinovat, více se jí dařilo. Po prvním poločase jsem si myslel, že utkání zvládneme vítězně, ale nakonec musíme brát i remízu, když jsme srovnali v poslední minutě," uvedl Reichmann.

Zatímco souboj s Líšní byl vyrovnaný a napínavý až do konce, duel se Zbrojovkou byl zcela v režii hostů z Brna, kteří zvítězili 13:2.

„Zbrojovka ukázala kvalitu, byla někde jinde. Hrála výborně kombinačně, neustále v pohybu. Jeden na jednoho byla daleko lepší," uznal sportovně Reichmann.

Podobné byly i souboje mladších přípravek. Zatímco břeclavské naděje Líšeň přestřílely 10:7, se Zbrojovkou vysoko padly.

Další zápase sehrají v Kuřimi, kde se postaví domácímu týmu a také Tišnovu. Podzimní část v krajské soutěži zakončí dvojzápas v Hustopečích proti Žabčicím a Rajhradu.